17.5 °C, 2.6 m/s, 63.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSestdien Jelgavas Sv.Annas baznīcā – koncerts “Musica Baltica”
Sestdien Jelgavas Sv.Annas baznīcā – koncerts “Musica Baltica”
24/09/2020

Sestdien, 26. septembrī, pulksten 15 Jelgavas Sv.Annas baznīcā izskanēs koncerts “Musica Baltica”, kurā muzicēs Jacinta Ciganoviča (ērģeles) un Andris Bižāns (baritons). Koncerta programmu veido Baltijas valstu komponistu radītā mūzika un to noklausīties aicināts ikviens. Ieeja – par ziedojumiem.

Kā informē koncerta rīkotāji, tajā pārsvarā skanēs mūzika, kas radusies 20. gadsimta otrajā pusē un 21. gadsimtā. Īpaša vieta tajā ir paredzēta jaunās paaudzes komponistiem, kuri savu skaņraža ceļu ir vēl tikai sākuši.

 

Jacinta Ciganoviča ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un piedalījusies konkursos un meistarklasēs dažādās Eiropas valstīs. Viņa darbojas arī kā katoļu baznīcas ērģelnieks, regulāri koncertē dažādās Latvijas baznīcās, ik gadu ir festivāla “Latgales ērģeļu dienas” aktīva dalībniece. Šobrīd J.Ciganoviča ir Aglonas bazilikas Kora skolas un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas klavierspēles un ērģeļspēles skolotāja.

 

Andris Bižāns ir S.Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Vokālās un Kora klases nodaļu pedagogs. Absolvējis S.Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Vokālo nodaļu (2017) un Kordiriģēšanas nodaļu (2018). Viņš ir vairāku Latvijas un starptautisko konkursu laureāts, darbojas arī kā diriģents un kormeistars vairākos Latvijas koros. Tāpat A.Bižāns ir vokālā ansambļa “Cantat” vadītājs, ar kuru 2019. gadā Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani” ieguva pirmo pakāpi un kļuva par kategorijas “Vokālās grupas” uzvarētāju.

 

Programmā: Atis Stepiņš – “Prelūdija un fūga par korāli Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils”; Marģeris Zariņš – “Apriķu pastorāle no svītas Kurzemes baroks”; Aivars Broks – “Es karā(i) aiziedams”; Edgars Arro – “Četras igauņu tautas melodijas”; Dzintra Kurme-Gedroica – “Ave Maria”; Erki-Svens Tūrs – “Spectrum I”; Guntra Kuzmina-Jukna – “Kod Tu esi kluot”; Faustas Latenas – “Shine”; Renāts Cvečkovskis – “Dāvida psalms“; Leonīds Lobrevs – “Aurora Borealis“; Laura Bicāne – “Ķeltu vakara lūgšana”; Rihards Dubra – “Piedodošās gaismas litānija”.

 

Baznīca piedāvā lielisku akustiku un atskaņojumus uz varenākajām ērģelēm Zemgalē, kuras 1938. gadā būvējis 20. gadsimta zviedru meistars Olofs Hammarbergs. Tām ir 37 reģistri un 2072 stabules.

 

Jelgavas Sv. Annas baznīcas draudze draudze pieder pie Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) – vienas no lielākajām reliģiskajām konfesijām Baltijā. Draudzē kalpo divi mācītāji – Uldis Gailītis un Valdis Vircavs. Dievkalpojumi notiek divreiz nedēļā: trešdienās pulksten 18 un svētdienās pulksten 10. Baznīcā notiek arī kristības, iesvētības, laulības, dažādi kursi. Tāpat ikviens var tikties ar mācītāju uz sarunu, saņemt aizlūgumu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas Sv.Annas evaņģēliski luteriskā draudze