-1.9 °C, 5.1 m/s, 90 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSestdien Uzvaras parkā – Metāla svētki
Sestdien Uzvaras parkā – Metāla svētki
07/09/2012

8.septembrī, no pulksten 11 līdz 16 Uzvaras parks kļuva par Zinību pilsētu, kurā varēja uzzināt un ieraudzīt daudz jauna par metālu, tā apstrādi un izglītības iespējām, kā arī bija apskatāmas tēlniecības simpozijā „Otrā elpa” radītie lielformāta pilsētvides mākslas objekti.

8.septembrī, no pulksten 11 līdz 16 Uzvaras parks kļuva par Zinību pilsētu, kurā varēja uzzināt un ieraudzīt daudz jauna par metālu, tā apstrādi un izglītības iespējām, kā arī bija apskatāmas tēlniecības simpozijā „Otrā elpa” radītie lielformāta pilsētvides mākslas objekti.
 
Metāla svētki Jelgavā, Uzvaras parkā būs kā ceļojums pa Zinību pilsētas ielām un laukumiem. Izglītības un Mašīnbūves ielās būs iespēja iepazīties ar mācību piedāvājumu metālapstrādes jomā jauniešiem un pieaugušajiem, ar metālapstrādes nozares jaunākajām tehnoloģijām un instrumentiem. Metālapstrādes parkā konkurss metinātājiem, datorgrafikas programmu demonstrācijas. ZR Kompetenču attīstības centrā katram pieaugušajam kursu izvēle atbilstoši interesēm un profesijai. Katram pieteikumam 10% mācību maksas atlaide. Universitātes laukumā topošajiem studentiem iespēja iepazīties ar LLU Tehniskās fakultātes studiju piedāvājumu, interesanti eksponāti, līdzdalība atrakcijās un eksperimentos. Uz karjeras tilta spēles, uzdevumi un testi tiem, kuri ir nākotnes profesijas izvēles priekšā. Pētnieku ielā planetārijs, aizraujoši eksperimenti, roboti un lidmodeļi, radošās darbnīcas. Atpūtas ielā iespēja pavizināties ar veclaicīgiem divriteņiem, apsēsties pie stūres antīkam auto, apskatīt pašbūvētus motociklus, kā arī vērot mototriāla paraugdemonstrējumus. Amatnieku ielā svētku monētu kalšana, metāla darinājumi un rotas.
 
Zvaigžņu alejā būs Tēlniecības simpozija „Otrā elpa” metāla skulptūru parāde. Šogad žūrijas komisija no 32 iesūtītajām skicēm atlasīja sešus metāla māksliniekus, kuri apvienojušies pa pāriem, izveidos trīs brīnumainas skulptūras. Viena no komandām ir Maija Puncule un Kristaps Krolls, kas katram jelgavniekam ļaus sajusties kā eņģelim. Viņu veidotajā skulptūrā cilvēks, kāpjot augšā pa kāpnēm, pakāpeniski izgaismos skulptūru. Uzkāpjot uz platformas, izgaismosies ziedlapas un cilvēks iegūs gaismas spārnus. Mākslinieki Oskars Mikāns un Āris Smildzers veidos koku, kuram galvenais izteiksmes veids būs šalkoņa vēja zvanu veidā. Šīs komandas kapteinis O. Mikāns ir papildinājis pieredzi pat Japānā un ieguvis maģistra grādu Tama Mākslas universitātē Tokijā. Savukārt trešā komanda Māris Gailis un Armands Vecvanags veidos romantisku stāstu ar metāla puķes apspīdētu soliņu. A. Vecvanaga izstādes apskatāmas Latvijā, Somijā, Anglijā, Dānijā, Francijā, ASV un Krievijā.
 
Uz lielās skatuves par koncertprogrammu parūpēsies Jelgavas amatiermākslas kolektīvi.
Ieeja – bez maksas.

Vairāk par svētkiem šeit.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
aģentūrā “Kultūra”