24.7 °C, 1.7 m/s, 46.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSestdiena – svētku pasākumu piesātinātākā diena
Sestdiena – svētku pasākumu piesātinātākā diena
28/05/2022

Turpinām svinēt Jelgavas 757. dzimšanas dienu. Sestdiena, 28. maijs, ir pasākumu piesātinātākā diena. Iedzīvotāji aicināti uz svētku tirdziņu Raiņa parkā, radošām, izzinošām un sportiskām aktivitātēm Hercoga Jēkaba laukumā, skatīties amatiermākslas kolektīvu koncertus vairākās vietās pilsētā, kā arī baudīt teātri Pilsētsaimniecības pagalmā un Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā, tautas deju koncertu Mēs mīlam dejā koncertzālē Mītava. Tāpat šodien ciemos aicina Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Gren biomasas koģenerācijas stacija. Bet vakaru noslēgsim ar oriģinālizrādi Atspulgi uz Driksas.

DETALIZĒTA PILSĒTAS SVĒTKU PROGRAMMA

 

SVĒTKU ANDELE (tirdziņš)

 

28. maijā no pulksten 9 līdz 15 Raiņa parkā notiks svētku andele (tirdziņš), kurā var iegādāties amatnieku, mājražotāju un mazo uzņēmēju ražotas preces ikdienai un svētkiem.

 

AMATIERMĀKSLAS KVARTĀLI

 

28. maijā pilsētvidē uzstāsies Jelgavas dziedošie un dejojošie kolektīvi. 20 kolektīvi sniegs koncertus četrās vietās pilsētā. Pirmā dienas uzstāšanās gaidāma jau pulksten 10. Koncertu laiki pieejami ŠEIT.

 

AKTIVITĀTES JAUNĀKAJIEM JELGAVNIEKIEM

 

Plašs aktivitāšu klāsts svētkos arī jaunākajiem apmeklētājiem. Līdz 29. maijam skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Ozolskvērā būs atrakciju parki bērniem, 28. maijā Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 11 līdz 14 notiks radošas, izzinošas, kā arī sporta aktivitātes “Sajūtu parks”.

 

MUZIKĀLAIS EKSPRESIS

 

Turpinot tradīciju, arī šogad uz pilsētas apkaimēm svētku noskaņu aizvedīs muzikālais ekspresis. 28. maijā no pulksten 13 līdz 17.30 pilsētas ielās uzstāsies grupa “Zaļā galma kapella”, pulksten 13 koncertējot pie “VIVO centra”, pulksten 14.30 Neretas ielā, pulksten 15.40 Kristapa Helmaņa ielā un pulksten 16.50 Pērnavas ielā.

 

ĢEDERTA ELIASA VĒSTURES UN MĀKSLAS MUZEJA PIEDĀVĀJUMS SVĒTKOS

 

Svinot Jelgavas pilsētas svētkus, arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs jelgavniekiem un pilsētas viesiem sagatavojis īpašu programmu. 28. un 29. maijā pulksten 11 notiks pasākums ar teatrālu piesitienu – sarunas muzejā “Kādi jaunumi? Lasīsim kopā”. Savukārt līdz 29. maijam pie muzeja varēs aplūkot brīvdabas izstādi “Bilde, kuras nebija” (“Latviešu Avīzēm” – 200).

 

IEPAZĪSTI “GREN” KOĢENERĀCIJAS STACIJU

 

28. maijā no pulksten 11 līdz 15 ciemos uz Atvērto durvju dienu gaidīs “Gren” koģenerācijas stacija Rūpniecības ielā 73A. Iepriekš nav jāpiesakās. Jau ierasti apmeklētāji varēs doties ekskursijā pa biomasas koģenerācijas staciju gida pavadībā, būs muzikāla izklaide, radošās darbnīcas bērniem. Pasākums domāts visai ģimenei.

 

STUDENTI JELGAVAI

 

Jelgava ir studentu pilsēta, tādēļ svētki nav iedomājami bez LLU iesaistes, kas svētku laikā sagatavojusi neierastas izstādes, koncertu un kuriozu īslugu. 28. maijā no pulksten 13 līdz 16 studentu darbu izstāde būs apskatāma pie LLU Tehniskās fakultātes (Jāņa Čakstes bulvārī 5). LLU tautas deju ansambļa “Kalve”, vīriešu kora “Ozols” un sieviešu kora “Liepa” koncertu Jelgavas pils pagalmā varēs baudīt 28. maijā pulksten 14, bet Jelgavas Studentu teātra absurdā ainiņa Murata Hodžirbajeva “Šakāļu uzbrukums” pie Studentu teātra (Jāņa Čakstes bulvārī 7) notiks pulksten 22.

 

NELEGĀLAIS KORIS

 

28. maijā pulksten 21 pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pagalmā Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16A notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde Leldes Jaujas “Nelegālais koris”. Režisore – Dace Vilne.

Savukārt Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā 28. un 29. maijā pulksten 14 notiks izrāde Jānis Dreslers “Burbuļmātes prieki un bēdas”. Režisore – Lūcija Ņefedova (in memoriam).

 

DŽEZA UN LATINO MŪZIKAS STANDARTI AR JELGAVAS BIGBENDU

 

Džeza un latino mūzikas standartus varēs klausīties Jelgavas kultūras namā 28. maijā pulksten 15, kad notiks Jelgavas bigbenda koncerts. Soliste – Anete Alksne (vokāls/klavieres). Biļešu cena – 5 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.

 

MĒS MĪLAM DEJĀ

 

28. maijā pulksten 19 brīvdabas koncertzālē “Mītava” satiksies labākie tautas deju ansambļi, kurus kopā sasaucis ansamblis “Lielupe”. Dejas mīlestība jau divus gadu desmitus kopā vienojusi vadošos deju ansambļus Latvijā. Nu jau par tradīciju kļuvušajā koncertā “Mēs mīlam dejā” izdejotas simtiem skaistāko latviešu skatuvisko deju – gan zelta fonds, gan jaunrades dejas, ko iemīļojuši arī skatītāji. Šogad jubilejas koncertā deju ansambļi iemirdzēsies ne tikai 2023. gada deju svētku, bet arī savās jaunākajās un skaistākajās dejās. Piedalās: TDA “Lielupe”, “Dancis”, “Teiksma”, “Rotaļa”, “Vektors”, JDK “Sadancis”, DA “Daiļrade”, VPDK “Mana Rotaļa”. Biļešu cena – 5–8 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.

 

E-MOBIĻU SALIDOJUMS

 

Lai veicinātu iedzīvotāju informētību un interesi par videi draudzīgu transportu un popularizētu to, Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) “ETS INTERREG EUROPE” programmas projekta “Elektromobilitāte kā svarīgs atbalsts ilgtspējīgas mobilitātes un satiksmes vadības politikas instrumentiem” (e-MOPOLI) gaitā Jelgavā svētku laikā organizē e-mobiļu salidojumu. ZPR kopā ar LLU organizētais e-mobiļu salidojums notiks pļavā pretī Jelgavas pilij 28. maijā no pulksten 10 līdz 12.

 

MULTIMEDIĀLS ŠOVS UZ ŪDENS “ATSPULGI”

 

Oriģinālizrādi “Atspulgi” Driksā varēs vērot līdz ar tumsas iestāšanos no 27. līdz 29. maijam. Tā norisināsies no pulksten 23 līdz 1, un skatītāji aicināti to vērot no Pasta salas. Izrādes garums – 7 minūtes ar atkārtojumiem visa vakara gaitā.

 

! Apmeklējot pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē