22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNodarbinātībaSezonas darba meklētāji klātienē varēs tikties ar darba devējiem
Sezonas darba meklētāji klātienē varēs tikties ar darba devējiem
09/04/2024

Sezonas darba meklētāji 11. aprīlī no pulksten 11 līdz 13 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 klātienē varēs tikties ar potenciālajiem darba devējiem. Šāda iespēja būs Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizētajā akcijā “Sezonas darbi 2024”.

Šāda akcija Latvijā notiek jau piekto gadu, un šogad astoņās Latvijas pilsētās, tostarp Jelgavā, tā paredzēta kā vienas dienas pasākums. Tās laikā ikviens sezonas darba meklētājs, arī cilvēki, kuri nav reģistrēti kā bezdarbnieki, varēs satikties ar darba devējiem un noskaidrot informāciju gan par sezonas, gan citiem aktuālajiem darba piedāvājumiem.

Darba meklētājiem būs iespēja satikties ar pārstāvjiem no trīs Jelgavas novada saimniecībām – zemnieku saimniecības “Vilciņi–1”, SIA “Arosa–R” un zemnieku saimniecības “Baltpēteri” –, kas meklē sezonas darbiniekus: laukstrādnieku traktortehnikas operatoru, lauksaimniecības tehnikas mehāniķi, lauksaimniecības strādnieku, strādnieku ar iemaņām traktora vadīšanā, brigadieri un lauksaimniecības palīgstrādnieku.

Lai potenciālie darba meklētāji atrastu atbilstošu pastāvīgu darbu, sezonas darbu akcijā piedalās arī Jelgavas pašvaldības policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Šajās iestādēs nepieciešami darbinieki vakantajiem patruļpolicijas nodaļas inspektora, satiksmes uzraudzības nodaļas inspektora un dispečera palīga amatiem.

Darba devēji var piedalīties NVA akcijā un sezonas darbu piedāvājumus reģistrēt NVA CV un vakanču portālā, papildus pazīmju joslā norādot “Sezonas darbs”. Lai pieteiktos akcijā, darba devējam ir jāsazinās ar NVA Jelgavas filiāli. Plašāka informācija par pieejamajām sezonas darbu vakancēm un darba devējiem publicēta NVA tīmekļvietnes sadaļā “Sezonas darbu akcija 2024”.

NVA bezdarbnieka statusā reģistrētais klients, strādājot sezonas darbus, bezdarbnieka statusu var saglabāt, ja ir nodarbināts uz noteiktu laiku, kas divreiz gada periodā nepārsniedz kopumā 60 dienas.