31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSezonu iesāk ar Superkausu; Baltijas līga – 15. oktobrī
Sezonu iesāk ar Superkausu; Baltijas līga – 15. oktobrī
03/10/2022

2022./2023. gada sezonu iesākusi sieviešu volejbola komanda VK “Jelgava”. Aizvadītajā nedēļas nogalē otro reizi pēc kārtas izcīnīts “Optibet” Superkauss, savukārt jau pēc divām nedēļām volejbolistēm pirmā spēle Baltijas līgā.

Šogad “Optibet” Superkausā tikās 2021./2022. gada sezonas Latvijas čempiones “Rīgas Volejbola skola/LU” un 2021. gada “Cewood” Latvijas kausa ieguvējas VK “Jelgava”. Uzvarot ar rezultātu3:1 (25:22, 25:22, 14:25, 25:22), otro reizi Superkausu ieguva VK “Jelgava”. Rezultatīvākās Jelgavas komandā ar 14 gūtiem punktiem bija Liene Šimkuse un Monta Urbāne.

 

“Izdarījām savu darbu, un tas nesa rezultātu. Komanda ir ļoti jauna, jo meitenes vasarā ir kopā sanākušas no vairākiem klubiem. Līdz ar to neesam labi saspēlējušās. Vismaz tā šķita pirms šīs spēles. Tomēr spējām noturēt aizsardzību. Izturība nebija tā labākā, jo kopā trenējamies salīdzinoši īsu laiku, apmēram trīs nedēļas. Tāpēc nedaudz pieplīsām, bet personīgi man ir prieks, ka meitenes spēja savākties. Treneris veica ļoti prātīgas maiņas, kas mums palīdzēja saņemties. Mums noteikti jāpiestrādā pie saspēles ar cēlāju, jo tas ir svarīgi, lai veidotu labus uzbrukumus. Tā ir sagadījies, ka ar jauno cēlāju visas spēlējam pirmo reizi, tāpēc pie tā īpaši jāpiestrādā,” pēc uzvaras Latvijas Volejbola federācijai norādīja VK “Jelgava” kapteine Liene Šimkuse.

 

VK “Jelgava” šosezon startēs arī “Optibet” Baltijas sieviešu volejbola līgā, kurā piedalīsies desmit komandas. Latviju pārstāvēs VK “Jelgava”, “Rīgas Volejbola skola/LU”, “Rīgas Stradiņa Universitāte/Murjāņu Sporta ģimnāzija” un “Daugavpils SuFA klubs/Daugavpils Universitāte”, Igauniju pārstāvēs “Barrus/Voru” VK, Tartu “TU/Bigbank”, Tallinas “TalTech/Tradehouse” un “Audentes SG/NK”, Lietuvu – Jonavas “Aušrine-KKSC” un TK “Kaunas”.

 

Komandas izspēlēs divus apļus. Ceturtdaļfinālā iekļūs pirmās astoņas vienības un spēlēs līdz divām uzvarām, noskaidrojot četras finālčetrinieka dalībnieces. Finālčetrinieka cīņas notiks 25. un 26. februārī. Priekšroka izšķirošo cīņu organizēšanā būs reitingā augstākajai komandai pēc ceturtdaļfināla rezultātiem.

 

VK “Jelgava” pirmā Baltijas līgas spēle būs 15. oktobrī pulksten 18 Jelgavas sporta hallē pret “Daugavpils SuFA klubs/Daugavpils Universitāte”.

 

Šosezon komandas galvenais treneris ir Edmunds Pūliņš, viņam asistē Jānis Leitis. Komandā spēlē: Simona Rozīte, Sanda Visočanska, Līva Brēdika, Līga Petuhova, Inese Jursone, Ginta Leveika, Linda Liniņa, Liene Šimkuse, Jana Bērziņa, Dārta Mestere, Monta Urbāne, Līva Sola, Nikola Amanda Ērgle, Agnese Pūliņa, Liene Kristiāna Penka, Amanda Regute, Jeļizaveta Morozova, Ginta Vedļa. Komandas kapteines loma uzticēta Lienei Šimkusei.

 

Foto: Artūrs  Stiebriņš/Latvijas Volejbola federācija