13.5 °C, 3.9 m/s, 81.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSezonu noslēdz 7. vietā
Sezonu noslēdz 7. vietā
30/11/2020

29. novembrī šīs sezonas pēdējo “Optibet” virslīgas spēli aizvadīja FK “Jelgava”, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā uzņemot Liepājas futbolistus. Lai gan spēlē piedzīvots zaudējums, Jelgavas komanda turnīra tabulā kopvērtējumā saglabāja 7. vietu.

Šī futbola sezona pagāja Covid-19 zīmē: čempionāts sākās vēlāk nekā ierasti, komandas aizvadīja trīs apļus, sezonas izskaņā vairākās komandās tika konstatēta saslimšana ar Covid-19 un Latvijas Futbola federācija, pretēji vairāku klubu izteiktajām vēlmēm sezonu noslēgt ātrāk, nolēma aizvadīt visas paredzētās kārtas. Tieši pēdējo divu kārtu spēles vairākām virslīgas komandām bija īsts izaicinājums, jo daļa spēlētāju bija slimi vai atradās karantīnā, un nācās meklēt risinājumus. FK “Jelgava” situāciju atrisināja tādējādi, ka piesaistīja spēlētājus no virslīgas dublieru komandas, tāpat pirmo reizi šosezon laukumā virslīgas spēlē izgāja komandas otrais treneris bijušais futbolists Aleksandrs Cauņa.

FK “Jelgava” 27 aizvadītajās spēlēs izcīnīja sešas uzvaras un četras spēles nospēlēja neizšķirti, sakrājot 22 punktus, kas kopvērtējumā viņiem deva 7. vietu no desmit komandām. Čempionu titulu trešo gadu pēc kārtas ieguva komanda “Riga” FC.

FK “Jelgava” sezonu sāka ar galveno treneri Oļegu Kubarevu, bet sezonas gaitā notika treneru nomaiņa un vadības grožus pārņēma Dāvis Caune. “Es varu komentēt tikai to sezonas daļu, kad es biju komandas galvenais treneris. Uzskatu, ka atsevišķās spēlēs varējām aizķerties un izcīnīt vienu punktu par neizšķirtu vai trīs punktus par uzvaru, tomēr sezonā kopumā 7. vieta ir objektīvs rādītājs,” norāda D.Caune, piebilstot, ka atzinīgi vērtē to, ka sezona tika aizvadīta līdz galam un vietu sadalījums noskaidrots godīgā sportiskā cīņā.

Foto: FK “Jelgava”, FK “Spartaks”

Video: Sporta servisa centrs