18.8 °C, 1.3 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSIA “Gren Jelgava” iesniedz izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa samazinājumu no 1. decembra
SIA “Gren Jelgava” iesniedz izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa samazinājumu no 1. decembra
31/10/2022

Nedaudz samazinoties dabasgāzes cenai, SIA “Gren Jelgava iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa samazinājumu Jelgavā no 1. decembra. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs Jelgavā būs 102,69 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 0,7 procentiem zemāks nekā apstiprinātais siltumenerģijas tarifs novembrī – 103,45 EUR/MWh (bez PVN). Paredzēts, ka pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā stāsies spēkā no 1. decembra. Ņemot vērā to, ka no 1. oktobra mājsaimniecībām tiek piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām decembrī plānots 85,35 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmo resursu izmaksu samazinājumu, kas dod uzņēmumam iespēju pārskatīt un attiecīgi samazināt siltumenerģijas tarifu jelgavniekiem. Kā skaidro SIA “Gren Jelgava” valdes priekšsēdētājs un klientu apkalpošanas vadītājs Gundars Pētersons: “Mūsu galvenais uzdevums ir nodrošināt jelgavniekiem drošu siltumapgādes pakalpojumu par konkurētspējīgu cenu. Būtisku daļu no siltumenerģijas gala tarifa klientiem veido siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kurās lielākā komponente ir kurināmā izmaksas. Pēdējā gada laikā kurināmā cenas ir pieaugušas gandrīz katru mēnesi. Tomēr oktobrī, ņemot vērā siltos laikapstākļus un augsto dabasgāzes krātuvju uzpildījumu Eiropā, dabasgāzes tirgū ir novērojama cenas samazināšanās, kas mums ļāva noslēgt izdevīgāku sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) piegādes līgumu. Mēs turpināsim sekot līdzi kurināmā cenu izmaiņām un saskaņā ar tām mainīsies arī siltumenerģijas tarifs nākamajos ziemas mēnešos. Lai arī decembra siltumenerģijas tarifs būs nedaudz mazāks, kurināmā cenu svārstības riski janvārim un februārim joprojām saglabājas ļoti augsti. Ceram, ka ziema būs mēreni silta, lai pēc iespējas mazāk vajadzētu izmantot dabasgāzi siltumenerģijas pieprasījuma maksimumslodžu segšanai.”

 

Lai palīdzētu iedzīvotājiem energoresursu sadārdzināšanās laikā, valdība ir apstiprinājusi papildu atbalsta pasākumus energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai. Mājsaimniecībām, kurām apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde, siltumenerģijas tarifu robežās no 68 līdz 150 eiro/MWh valsts kompensēs 50 procentu apmērā, savukārt no tās tarifa daļas, kas pārsniedz 150 eiro/MWh, valsts kompensēs 90 procentu apmērā. Atbalstam jeb maksas samazinājumam par siltumenerģiju mājsaimniecībām, ko nodrošina SIA “Gren Jelgava” centralizētā siltumapgāde, klientiem nav papildus jāpiesakās, jo SIA “Gren Jelgava” mājsaimniecībām to piemēro automātiski ikmēneša rēķinos par siltumenerģiju par periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim. Pirmos rēķinus, kuros piemērots maksas samazinājums, klienti saņems novembra sākumā par oktobrī patērēto siltumenerģiju. 

 

Lai risinātu visus ar centralizētās siltumapgādes pakalpojumu saistītos jautājumus vai, ja rodas grūtības norēķināties par patērēto siltumu, klienti aicināti sazināties ar “Gren” Klientu apkalpošanas centru Jelgavā pa tālruni 63007055 vai elektroniski e-pastā: klienti.jelgava@gren.com.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: SIA “Gren Jelgava”