19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSIA “Gren Jelgava” iesniegusi SPRK izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa izmaiņas novembrī
SIA “Gren Jelgava” iesniegusi SPRK izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa izmaiņas novembrī
30/09/2022

Turpinot pieaugt kurināmā izmaksām, SIA “Gren Jelgava” iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa izmaiņas Jelgavā novembrī. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs Jelgavā ir 103,45 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 9 procentiem augstāks nekā apstiprinātais siltumenerģijas tarifs oktobrī – 94,90 EUR/MWh (bez PVN). Paredzēts, ka pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā stāsies spēkā no 1. novembra. Ņemot vērā to, ka no 1. oktobra mājsaimniecībām tiek piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām novembrī būs 85,73 EUR/MWh (bez PVN). Sākoties jaunajai apkures sezonai un ņemot vērā mainīgās energoresursu cenas, iedzīvotājiem jārēķinās, ka apkures tarifs šosezon var tikt pārskatīts katru mēnesi.

Siltumenerģijas tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmo resursu izmaksu palielinājumu septembrī, kā rezultātā uzņēmumam nācās pārskatīt siltumenerģijas tarifu. Pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā joprojām būs zem vidējā līmeņa valstī. Tā kā apmēram 90 procentus no Jelgavas centralizētajai siltumapgādei nepieciešamās siltumenerģijas tiek saražota “Gren” biomasas koģenerācijas stacijā no vietējā, atjaunojamā energoresursa – šķeldas, kas ir galvenais kurināmais, bet dabasgāze tiek izmantota vien nelielā apjomā, Jelgava, salīdzinājumā ar daudzām Latvijas pilsētām, ir krietni labākā situācijā. Siltums jelgavniekiem ir un būs lētāks nekā no dabasgāzes ražotais.

 

Ņemot vērā kurināmo resursu cenu mainīgumu un neprognozējamību, noteikt nemainīgu šķeldas un dabasgāzes cenu visai apkures sezonai nav iespējams. Kurināmā cenas tiek izvērtētas katru mēnesi un koriģētas atbilstoši katra mēneša aktuālajām tirgus cenām. Tādēļ šajā apkures sezonā siltumenerģijas tarifs jelgavniekiem varētu mainīties katru mēnesi.

Lai palīdzētu iedzīvotājiem energoresursu sadārdzināšanās laikā, valdība ir apstiprinājusi papildu atbalsta pasākumus energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai. Mājsaimniecībām, kurām apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde, siltumenerģijas tarifu robežās no 68 līdz 150 eiro/MWh valsts kompensēs 50 procentu apmērā, savukārt no tās tarifa daļas, kas pārsniedz 150 eiro/MWh, valsts kompensēs 90 procentu apmērā. Atbalstu jeb maksas samazinājumu mājsaimniecībām SIA “Gren Jelgava” piemēros automātiski ikmēneša rēķinos par siltumenerģiju par periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim. Pirmos rēķinus, kuros piemērots maksas samazinājums, klienti saņems novembra sākumā par oktobrī patērēto siltumenerģiju.

Lai risinātu visus ar centralizētās siltumapgādes pakalpojumu saistītos jautājumus vai, ja rodas grūtības norēķināties par patērēto siltumu, uzņēmums aicina klientus sazināties ar “Gren” Klientu apkalpošanas centru Jelgavā pa tālruni 63007055 vai elektroniski e-pastā klienti.jelgava@gren.com.

 

Jāpiebilst, ka 21. septembrī SPRK apstiprināja siltumenerģijas gala tarifu Jelgavā oktobrī un tas būs 94,90 EUR/MWh (bez PVN), kas ir par 10,6 procentiem augstāks nekā septembra tarifs (85,82 EUR/MWh (bez PVN)). Taču, ņemot vērā to, ka no oktobra mājsaimniecībām tiks piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām oktobrī būs 81,45 EUR/MWh (bez PVN).

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: SIA “Gren Jelgava”