15.7 °C, 2.9 m/s, 87.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSIA “Zemgales EKO” valdes locekļa amatā ieceļ Ģirtu Ruģeli
SIA “Zemgales EKO” valdes locekļa amatā ieceļ Ģirtu Ruģeli
17/05/2024

Šodien Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Zemgales EKO” dalībnieku sapulcē uz pieciem gadiem valdes locekļa amatā iecelts Ģirts Ruģelis. Viņš līdz šim vadījis SIA “Rīgas meži” Tehnisko dienestu, bet pirms tam bijis Tukuma novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs.

Jāatgādina, ka pagājušajā gadā, kā to nosaka Likums par publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldību, kapitālsabiedrībai tika iecelts pagaidu valdes loceklis, kuru pilnvaru termiņam jānoslēdzas līdz 19. maijam. Valdes locekļa pienākumus šo gadu pilda Pēteris Salkazanovs.

Aprīlī Jelgavas pašvaldība izsludināja konkursu uz kapitālsabiedrības “Zemgales EKO” valdes locekļa amatu. Valdes locekļa galvenie pienākumi – vadīt, plānot un koordinēt kapitālsabiedrības darbību kopumā, kā arī nodrošināt likumos, Ministru kabineta noteikumos, Jelgavas pašvaldības domes lēmumos un apstiprinātajās nozares attīstības koncepcijās, stratēģijās un citos nozares attīstību reglamentējošos dokumentos noteikto mērķu un uzdevumu īstenošanu. Valdes loceklim, vadot kapitālsabiedrību, savi pienākumi ir jāpilda kā krietnam un rūpīgam saimniekam.

Konkursā tika saņemti seši pretendentu pieteikumi. Valdes locekļa amata kandidātus amata kandidātu nominācijas komisija vērtēja divās kārtās. Pirmajā tika vērtēti kandidāta iesniegtie dokumenti, un visi pretendenti kvalificējās konkursa otrajai kārtai. Tajā komisija aicināja kandidātus uz strukturētu interviju un kandidāta prezentāciju.

Konkursā lielāko punktu skaitu ieguva Ģ.Ruģelis, un vērtēšanas komisija kapitālsabiedrības dalībnieku sapulcei izvirzīja viņa kandidatūru.

Ģ.Ruģelis ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Kopš 2022. gada viņš vadījis SIA “Rīgas meži” Tehnisko dienestu, bet pirms tam bijis Tukuma novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs.