23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSiltina Mātera ielas 22. namu
Siltina Mātera ielas 22. namu
08/06/2020

Šomēnes uzsākta daudzdzīvokļu nama Mātera ielā 22 atjaunošana – māja tiks nosiltināta, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Paralēli šobrīd tiek izvērtēti pretendenti, kas siltinās Puķu ielas 1. un Mātera ielas 17. namu, kur darbus plānots sākt drīzumā, bet vēl piecām SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) pārvaldītajām daudzdzīvokļu mājām tiek skaņoti projekti, lai izsludinātu būvdarbu iepirkumu.

JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts stāsta, ka ar valsts attīstības finanšu institūciju “Altum” programmā “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte” ir noslēgts granta līgums par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Mātera ielā 22 atjaunošanu. “Šī māja ir celta 1961. gadā, un tajā ir 56 dzīvokļi. Pagājušajā nedēļā tika ierīkots būvlaukums, bet šonedēļ sāksies reāli būvdarbi. Plānots, ka šī māja būs atjaunota rudenī,” skaidro O.Kukuts. Darbu gaitā Mātera ielas 22. namam tiks nosiltinātas ārsienas, pēdējā stāva un pagraba pārsegums, nomainīts jumta segums, logi, atjaunotas ārdurvis, nomainīti iekšējie inženiertīkli, apkures sistēma, ierīkojot divcauruļu sistēmu ar individuālu siltuma patēriņa uzskaites iespēju katram dzīvokļa īpašumam atsevišķi, un izremontētas kāpņu telpas. Nomainot logus, tie tiks aprīkoti ar gaisa pieplūdes vārstiem “VentSys”, kas nodrošina nepieciešamo gaisa pieplūdi dzīvoklī ventilācijas sistēmas darbībai.

 

Šie darbi tiks veikti ar ERAF līdzfinansējumu, dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem saņemot atbalstu granta veidā 50 procentu apmērā no mājas atjaunošanai paredzētām attiecināmām izmaksām. Pārējā summa būvdarbu veikšanai tiks nodrošināta, piesaistot AS “Swedbank” līdzekļus.

 

Šajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā mūsu pilsētā jau ir atjaunotas piecas JNĪP pārvaldīšanā esošas daudzdzīvokļu ēkas un vienā – Māras ielā 5 – darbi tuvojas noslēgumam. “Māras ielas 5 renovācija uzsākta pagājušā gada novembrī. Šobrīd atlikuši pēdējie nelielie darbi, lai ēku varētu nodot ekspluatācijā. Domājam, kas tas notiks šomēnes,” piebilst O.Kukuts.

 

Kopumā veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim atjaunotas jau 24 mājas, bet vēl 22 gaida savu kārtu darbu uzsākšanai. Šobrīd jau ir noslēgusies iepirkuma procedūra par Puķu ielas 1 un Mātera ielas 17 atjaunošanu. “Visi dokumenti ir nodoti izvērtēšanai “Altum”, un, tiklīdz būs sakārtotas visas formalitātes, varēs sākties arī šo ēku siltināšana. Darbus plānots uzsākt šovasar,” stāsta O.Kukuts, piebilstot, ka šobrīd tiek gatavoti dokumenti iepirkuma izsludināšanai par vēl piecām JNĪP apsaimniekotajām mājām, kas vēlas pretendēt uz ERAF līdzfinansējumu renovācijai.

 

“Mums visiem kopā priekšā ir liels darbs, lai nosiltinātu visas daudzdzīvokļu mājas, kuras startē šajā energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā. Patiesi ceram, ka izdosies realizēt visu Jelgavā plānoto māju siltināšanu,” norāda JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis, sakot paldies dzīvokļu īpašniekiem par izpratni, apņēmību un ieguldīto darbu dzīvojamā fonda saglabāšanā.

 

Jāpiebilst, ka programmai “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte” no ERAF kopumā ir pieejami 156 miljoni eiro. Šobrīd būvdarbi sekmīgi noslēgušies vairāk nekā 150 mājās visā Latvijā, bet būvniecības procesā ir vēl vairāk nekā 80 nami. Pārējie projekti ir dažādās īstenošanas stadijās.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē