22.8 °C, 2.8 m/s, 44.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSiltina namu Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17
Siltina namu Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17
15/07/2021

Šomēnes sākta divu daudzdzīvokļu namu atjaunošana – ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu tiks nosiltināta ēka Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17. Tāpat šobrīd tiek kārtotas pēdējās formalitātes, lai atjaunotu Mātera ielas 31. namu, un, ja izdosies saņemt bankas aizdevumu, būvdarbi varēs sākties vēl sešās SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) pārvaldītajās daudzdzīvokļu mājās.

JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts stāsta, ka ar valsts attīstības finanšu institūciju “Altum” programmā “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte” ir noslēgts granta līgums par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17 atjaunošanu. “Abās mājās jau notiek būvdarbi, un plānots, ka tie tiks pabeigti gada laikā – objektiem jābūt nodotiem nākamā gada vasarā,” stāsta O.Kukuts.

 

Iepirkuma konkursa rezultātā Lielās ielas 13. namu atjauno SIA “Tools Vendor”, bet daudzdzīvokļu māju Mātera ielā 17 – SIA “AJ celtnieks”. Projekta gaitā abās ēkās nosiltinās sienas, pēdējā stāva un pagraba pārsegumu, nomainīs logus un ārdurvis, iekšējos inženiertīklus, apkures sistēmu, ierīkojot divcauruļu sistēmu ar individuālu siltuma patēriņa uzskaites iespēju katram dzīvokļa īpašumam atsevišķi, un izremontēs kāpņu telpas. Šīs programmas viena no prasībām ir ventilācijas sistēmas uzlabošana, kas arī tiks veikta projektu realizācijas laikā.

 

 

Šie darbi tiks veikti ar ERAF līdzfinansējumu, dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem saņemot atbalstu granta veidā 50 procentu apmērā no mājas atjaunošanai paredzētām attiecināmām izmaksām. Pārējā summa būvdarbu veikšanai tiks nodrošināta, piesaistot AS “Swedbank” finansējumu.

 

O.Kukuts norāda, ka nupat saņemts JNĪP pārvaldīšanā esošās mājas Mātera ielā 31 dzīvokļu īpašnieku lēmums par ēkas atjaunošanu un plānots, ka jau šā mēneša beigās varētu sākt šīs mājas siltināšanu. “Siltināšanu šogad plānots uzsākt vēl sešās mājās, taču tas atkarīgs no tā, cik veiksmīgi izdosies piesaistīt komercbanku finansējumu un cik aktīvi dzīvokļu īpašnieki piedalīsies lēmuma pieņemšanā, lai realizētu šos projektus,” tā O.Kukuts.

 

Veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim Jelgavā atjaunotas 24 mājas.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē