18.7 °C, 3 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSimtgades filma “Bille” Jelgavas pilsētas bibliotēkā
Simtgades filma “Bille” Jelgavas pilsētas bibliotēkā
23/10/2018

8. novembrī pulksten 18 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz īpašu kinovakaru – režisores Ināras Kolmanes simtgades filmas “Bille” demonstrāciju bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē!

Sadarbībā ar filmu studiju “Deviņi” bibliotēka radusi iespēju filmas seansu apmeklētājiem piedāvāt ne tikai bez maksas, bet arī tikties ar filmēšanas komandu – režisori Ināru Kolmani, producentu Jāni Juhņēviču, un jo īpaši – Billes lomas atveidotāju jelgavnieci Rūtu Kronbergu, lai uzzinātu vairāk par filmas tapšanas gaitu, piedzīvoto uzņemšanas laukumā un ne tikai, kā arī uzdotu sev interesējošos jautājumus.

 

Tā kā Krišjāņa Barona zālē vietu skaits ir ierobežots, aicinām Jelgavas pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26 saņemt bezmaksas ielūgumus. Kinoseansa dienā, 8.  novembrī, priekšroka būs skatītājiem ar ielūgumiem, taču, ja būs brīvas vietas, laipni aicināts ikviens.

 

Kinolente “Bille” šogad nominēta nacionālajai kinobalvai Lielais KristapsLabākā pilnmetrāžas filma, savukārt mūsu Rūta Kronberga nominēta kategorijā Labākā aktrise kopā ar tādām profesionālām aktrisēm kā Ievu Puķi, Daigu Kažociņu un Elitu Kļaviņu.

 

Filma uzņemta pēc Vizmas Belševicas romāna “Bille” motīviem, triloģija iekļauta Latvijas Kultūras kanonā un ir īpaša mūsu kultūras identitātes vērtība.

Aicinām Latvijas svētku mēnesī atnākt uz bibliotēku, noskatīties labu kino, tikties ar savējiem un izlasīt kādu labu grāmatu. Varbūt Vizmas Belševicas “Billi”?

 

Foto: Jānis Deinats

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas bibliotēkā