-1.8 °C, 4.3 m/s, 91 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSirdsdarbs – sociālais darbinieks
Sirdsdarbs – sociālais darbinieks
14/11/2023

Šodien, 14. novembrī, Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) atzīmē Starptautisko sociālo darbinieku dienu. Latvijā šos svētkus novembra otrajā otrdienā svin kopš 1996. gada. Sociālo darbinieku zināšanas un neatlaidīgais darbs ir tas, kas stiprina mūs kā sabiedrību. Viņi cilvēkiem palīdz ne tikai izprast radušās sociālās problēmas, bet arī rast izeju no krīzes situācijām.

Sociālais darbinieks pēc ģimenes vai personas sociālās situācijas izvērtēšanas konsultē par iespējām uzlabot savu sociālo situāciju, par viņu tiesībām un pienākumiem, par sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu veidiem, kā arī atbalsta pasākumiem, sniedz sociālos pakalpojumus vai organizē to sniegšanu, pamatojoties uz klientu identificētajām individuālajām vajadzībām, veic starpinstitucionālo sadarbību klienta sociālās situācijas uzlabošanai. Tāpat sociālais darbinieks vērš uzmanību ne tikai uz pašu cilvēku, bet arī vidi, kurā viņš atrodas.

JSLP Sociālās palīdzības administrēšanas nodaļas sociālā darbiniece Jeļena Bondare šajā profesijā strādā jau 17 gadus. Tā viņai bija nejauša dzīves izvēle. Jeļena stāsta: “Tajā mani ievirzīja draudzene, un tagad turpināt ilgstoši strādāt motivē iespēja palīdzēt cilvēkiem.” Pie Jeļenas klienti nāk konsultēties par pabalstiem, un viņa atzīst, ka galvenais ir uzklausīt, sadzirdēt un palīdzēt. Jaunajiem sociālajiem darbiniekiem Jeļena vēl nekad nepadoties. “Darbs nebūs viegls, bet tas radīs gandarījumu. Esi empātisks, strādā pēc labākās sirdsapziņas un izkop savu pacietību!” saka Jeļena.

Sociālie darbinieki savu profesiju ir izvēlējušies gan apzināti, gan nejauši. JSLP grupu dzīvokļu sociālā darbiniece Lidija Vatčenko šajā profesijā strādā nepilnu gadu, un tā ir viņas sirds aicinājums. Lidija stāsta: “Mani iedvesmoja vīrs. Redzot viņa darbu, sapratu, ka es arī vēlos kļūt par tādu cilvēku, kurš palīdz citiem, – vēlos būt sociālā darbiniece. Es būtiski mainīju savu profesijas virzienu – esmu pabeigusi biznesa vadību, strādāju par veikala vadītāju. Mainīt profesiju nebija viegli.” Par ikdienas darbu Lidija saka: “Man ļoti patīk šis darbs, nezinu, pēc cik ilga laika eiforija pāries. Es uz darbu tiešām eju ar prieku. Katra diena ir īpaša un atšķirīga, nekad nevar zināt, kā tā sāksies un kā beigsies.” Lidija ļoti priecājas par klientu sasniegtajiem mērķiem – gan par lieliem, gan maziem –, jo katrs sasniegtais mērķis ir uzvara. Lidijas dzīves moto ir: “Ja tu mainīsies, tad mainīsies arī tava dzīve!”

JSLP ir daudz pieredzējušu sociālo darbinieku. Piemēram, Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Edīte Zvilna sociālās palīdzības jomā strādā jau 28 gadus, Ģimenes atbalsta nodaļas vadītāja Guna Ziemele – 18 gadus, Rehabilitācijas nodaļas vadītāja Irina Bančuka un Sociālās un medicīniskās aprūpes centra vadītāja Larisa Ronzina – 28 gadus. Vadītājas darba gaitas ir uzsākušas kā sociālās darbinieces un turpina savas prasmes un zināšanas nodot jaunajiem speciālistiem.

Sveicam Jelgavas sociālos darbiniekus un kolēģus Starptautiskajā sociālo darbinieku dienā!