14.2 °C, 2.5 m/s, 94.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSkates “Gada labākā būve Latvijā” finālā iekļuvuši trīs Jelgavas objekti
Skates “Gada labākā būve Latvijā” finālā iekļuvuši trīs Jelgavas objekti
05/03/2020

Latvijas Būvnieku asociācija informē, ka skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” žūrija finālam izvirzījusi 41 būvi. Finālistu vidū ir arī trīs no četriem Jelgavas skatei pieteiktajiem objektiem – brīvdabas koncertzāle “Mītava”, Jelgavas Valsts ģimnāzija un Vecpilsētas ielas 14. nams, kurā atradīsies Zemgales Restaurācijas centrs. Uzvarētāji tiks paziņoti 2. aprīlī.

Pavisam žūrijas komisija – 51 eksperts –, kuri pārstāv 18 Latvijas būvniecības nozares profesionālās organizācijas, kā arī augstskolas, valsts un pašvaldību institūcijas, izvērtēja 90 objektus visā Latvijā no kuriem uz finālu virza 41 būvi.

Jelgavas Valsts ģimnāzija ir fināliste kategorijā “Pārbūve” (6 pretendenti), Vecpilsētas ielas 14. nams – kategorijā “Restaurācija” (4 pretendenti), bet koncertzāle “Mītava” – kategorijā “Koka būve” (5 pretendenti).

Skates uzvarētāju apbalvošana notiks 2. aprīlī Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, bet pirms tam vēl finālisti 13. martā no pulksten 9 līdz 17 tiksies Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē, kur objektu būvnieki sniegs prezentācijas un dalīsies pieredzē.

Uz šo pasākumu aicināts ikviens interesents. Pasākums ir bez maksas.

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” žūrijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs uzsver, ka šogad skates dalībnieki ir strādājuši ļoti kvalitatīvi: “Žūrijas vārdā liels paldies ikvienam skates dalībniekam gan par dalību skatē, gan gada laikā paveikto. Vērtējot iesniegtos dokumentus un būves klātienē, žūrija pārliecinājās par to, ka būvju pasūtītāji ir apmierināti, ka mūsu būvnieki strādā kvalitatīvi, inovatīvi un droši. Žūrijai bija sarežģīti pieņemt lēmumu, kuras būves ir labākās no labākajām un tiek izvirzītas finālam.”

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2019” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, LLU, RISEBA FAD un nozares žurnālu “Būvinženieris”.

Skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 22. gadu.

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē