24.2 °C, 1.9 m/s, 72.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSkatītāji par „Jelgavas kaķi 2013” atzīst Meinkūnu šķirnes kaķi
Skatītāji par „Jelgavas kaķi 2013” atzīst Meinkūnu šķirnes kaķi
21/07/2013

Svētdien, 21.jūlijā, ar lielu balsu pārsvaru starptautiskā kaķu izstāde noskaidrots titula „Jelgavas kaķis 2013” ieguvējs. Par to kļuvis Meinkūna šķirnes kaķis no Somijas. 2.vietā – Britu šķirnes kaķis no Latvijas, bet trešajā – Krievu zilo šķirnes kaķu ģimene, kuru mājvieta ir Latvija. Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne pasniedza kaķu īpašniecēm piemiņas kausus par iegūto atzinību mūsu pilsētā notikušajā izstādē.

Svētdien, 21.jūlijā, ar lielu balsu pārsvaru starptautiskā kaķu izstāde noskaidrots titula „Jelgavas kaķis 2013” ieguvējs. Par to kļuvis Meinkūna šķirnes kaķis no Somijas. 2.vietā – Britu šķirnes kaķis no Latvijas, bet trešajā – Krievu zilo šķirnes kaķu ģimene, kuru mājvieta ir Latvija. Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne pasniedza kaķu īpašniecēm piemiņas kausu par iegūto atzinību mūsu pilsētā notikušajā izstādē.

Izstāde Zemgales olimpiskajā centrā notika sestdien un svētdien un tajā varēja apskatīt vairāk nekā 20 dažādu šķirņu kaķu pārstāvjus no desmit valstīm. Izstādē bija apskatāmi arī citi mājdzīvnieki – seski, truši, peles, baloži, iguānas un citi eksotiski mājdzīvnieki.

Meinkūni ir lielākie mājas kaķi – runči var svērt sešus līdz septiņus kilogramus, bet dažos gadījumos viņu svars pat pārsniedz desmit kilogramus. Meinkūnu raksturīgās pazīmes ir ļoti gara, kupla aste un pušķīši ausu galos. Šī ir viena no dabiskajām kaķu šķirnēm. Šķirnes kaķi esot ļoti draudzīgi un labsirdīgi.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldīvas
Sabiedrisko attiecību pārvaldē