-6 °C, 3.1 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSkolās izsniedz jauno Jelgavas pilsētas skolēna apliecību
Skolās izsniedz jauno Jelgavas pilsētas skolēna apliecību
20/08/2012

No otrdienas, 21.augusta, Jelgavas pilsētas skolās sākta jauna parauga Jelgavas pilsētas skolēna apliecības izsniegšana, kas vienlaikus dod tiesības braukt pilsētas sabiedriskajā transportā ar braukšanas maksas atvieglojumiem mācību gada laikā. Lai apliecību saņemtu un aktivizētu, skolēniem kopā ar vecākiem vai aizbildņiem skolās tiks nodrošināta iespēja bez maksas atvērt kontu SEB bankā.

No otrdienas, 21.augusta, Jelgavas pilsētas skolās sākta jauna parauga Jelgavas pilsētas skolēna apliecības izsniegšana, kas vienlaikus dod tiesības braukt pilsētas sabiedriskajā transportā ar braukšanas maksas atvieglojumiem mācību gada laikā. Lai apliecību saņemtu un aktivizētu, skolēniem kopā ar vecākiem vai aizbildņiem skolās tiks nodrošināta iespēja bez maksas atvērt kontu SEB bankā.

Jelgavas pilsētas domes 26.aprīļa lēmums paredzēja SIA „Jelgavas autobusu parks” sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi un Jelgavas sociālo lietu pārvaldi organizēt izglītojamo braucienu personificētu un precīzu uzskati, kā arī samazināt braukšanai nepieciešamo dokumentu skaitu. SIA „Jelgavas autobusu parks” ir ieinteresēts arī samazināt skaidras naudas norēķinus sabiedriskajā transportā. Lai izpildītu domes lēmumu, SIA „Jelgavas autobusu parks” veica komercbanku aptauju, kuras varētu uzņemties šāda pakalpojuma programmas izstrādi un sistēmas apkalpošanu. Lai apliecību varētu izmantot kā maksājuma karti, pilsētas sabiedriskajā transportā bija nepieciešams ieviest jaunus kases aparātus un POS jeb maksājumu karšu pieņemšanas terminālus. Vienīgā komercbanka, kas to uzņēmās veikt, bija SEB banka.

Jelgavas pilsētas skolēna apliecību var saņemt visi skolēni, kas mācās Jelgavas vispārējās izglītības iestādēs, speciālās izglītības iestādēs, Jelgavas Amatu vidusskolā, Amatniecības vidusskolā un Jelgavas Mūzikas vidusskolā.

Atlaidi 50% apmērā no braukšanas maksas Jelgavas pilsētas autobusu maršrutos, kuru finansē Jelgavas pilsētas dome no pilsētas budžeta, varēs izmantot Jelgavas pilsētā deklarētie skolēni. Skolēni, kuri deklarēti Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā, bet mācās Jelgavas pilsētas skolās, braukšanas maksas atlaidi varēs saņemt savā pašvaldībā noteiktajā kārtībā. Savukārt Jelgavā deklarētie skolēni, kuri brauc mācīties citur, saņems „Jelgavas iedzīvotāja karti” un arī viņiem Jelgavas pilsētas dome no budžeta apmaksās braukšanas maksas atlaidi pilsētas autobusos 50% apmērā.

Lai saņemtu jauno Jelgavas pilsētas skolēna apliecību, nepilngadīgā skolēna vecākam vai aizbildnim atbilstoši noteiktajam grafikam būs jādodas uz skolu. Vecākiem vai aizbildņiem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.
Ja skolēns ir jaunāks par par 16 gadiem, tad lēmumu par dokumenta „Jelgavas pilsētas skolēna apliecība” saņemšanu pieņems viņa vecāks vai aizbildnis, parakstot līgumu ar banku. Konts tiks atvērts uz bērna vārda. Ja skolēns ir vecāks par 16 gadiem, viņš pats var lemt par apliecības saņemšanu. Skolēnam jāņem līdzi pase un dzimšanas apliecība, kā arī būs nepieciešams vecāku vai aizbildņu saskaņojums.

Ar jauno dokumentu „Jelgavas pilsētas skolēna apliecība” varēs samaksāt par braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā. Pēc kartes aktivizēšanas SEB bankā, vecākiem kontā būs jāieskaita nauda, kas nepieciešama braukšanas apmaksai 50% apmērā, otrus 50% sedz pilsētas dome. Vecāku līdzfinansējuma apmērs būs atkarīgs no skolēna iespējamo braucienu skaita un vecāki paši lems par naudas apmēru, kuru ieskaitīt bērna kontā. Tas ļaus ieekonomēt ģimenes budžeta līdzekļus un sekot skolēna braucienu skaitam. Paredzēts, ka skolēns pilsētas autobusā ar 50% atlaidi varēs braukt ne vairāk kā 8 reizes dienā. Tas nozīmē, ja dienas kopīgās izmaksas ir ne vairāk kā četri lati – no tiem divus latus sedz pašvaldība un divus – vecāki. Savukārt skolēniem, kuriem ir tiesības ar autobusu braukt bez maksas, otru finansējuma daļu kontā ieskaitīs Jelgavas sociālo lietu pārvalde.

Jelgavas pilsētas skolēna apliecība būs derīga trīs gadus, pēc tam tā tiks atjaunota. Uz apliecības ir atainoti visi tie dati, kas līdz šim redzami ierastajā skolēnu apliecībā.
Ērtākai lietošanai un drošībai pret nozaudēšanu pirmo četru klašu skolēni kopā ar apliecību saņems arī tās turētāju.

Skolēni, kuru fotogrāfijas netika izgatavotas pavasarī, ievērojot Jelgavas pilsētas skolēnu apliecības izsniegšanas grafiku, var ierasties savā skolā, lai izgatavotu fotogrāfiju un veiktu nepieciešamās darbības apliecības saņemšanai.

Skolā SEB bankas darbinieks iepazīstinās ar līguma noteikumiem, izskaidros apliecības lietošanas nosacījumus, kā arī izsniegs jauno Jelgavas pilsētas skolēnu apliecību.

2012./2013.mācību gadā skolēni ar jauno apliecību – braukšanas karti – tiks nodrošināti bez maksas, jo izmaksas segs SIA „Jelgavas autobusu parks”. Vecākiem par konta apkalpošanu nav jāmaksā, šīs izmaksas uzņemas banka. Nozaudēšanas gadījumā kartes atjaunošana maksās divus latus, kas jāmaksā vecākiem.

Līdz šim skolēnam par skaidru naudu bija jāiegādājas mēnešbiļete un autobusā tā bija jāuzrāda kopā ar skolēnu apliecību. No jaunā mācību gada oktobra skolēnam transportā brauciena apmaksai ar atlaidi tiks lietota tikai jaunā apliecība. Norēķins Jelgavas pilsētas autobusā notiks pietuvinot karti autobusos uzstādītam POS terminālam. Tāpat kā līdz šim, autobusos tiks saglabāta iespēja biļeti iegādāties par skaidru naudu.

Jaunā norēķinu kārtība stāsies spēkā ar 1.oktobri. Septembrī, uzrādot skolēna apliecību, skolēns par skaidru naudu varēs iegādāties biļeti ar 50% atlaidi – 25 santīmiem.

Pagājušajā mācību gadā iespēju ar 50% atlaidi izmantot pilsētas sabiedrisko transportu vidēji mēnesī izmantoja 1400 skolēni. No tiem, izmantojot Jelgavas pilsētas sociālā atbalsta iespējas, autobusos bez maksas katru mēnesi brauca apmēram 600 skolēni. 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā