31 °C, 3.2 m/s, 36.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSkolēni demonstrē izdomu un jaunradi
Skolēni demonstrē izdomu un jaunradi
09/02/2016

Pirmdien 68 skolēnu mācību uzņēmumi pulcējās gadatirgū “Starts biznesā”, lai demonstrētu savu izdomu, prasmes un spējas. Viņu sasniegto vērtēja žūrija, apbalvojot skolēnu firmas septiņās nominācijās un pasniedzot virkni simpātiju balvu.

Pirmdien 68 skolēnu mācību uzņēmumi pulcējās gadatirgū “Starts biznesā”, lai demonstrētu savu izdomu, prasmes un spējas. Viņu sasniegto vērtēja žūrija, apbalvojot skolēnu firmas septiņās nominācijās un pasniedzot virkni simpātiju balvu.

“Šodien redzējām daudz labu ideju un rūpīgi izgatavotas lietiņas, kurās ieguldītas ne tikai idejas, bet arī darbs un meklējumi. Ja jūs būtu dzirdējuši, kā žūrijas pārstāvju apspriežu telpā tikāt lielīti par savām prasmēm, izdomu un jaunradi, kļūtu vēl lepnāki,” sveicot jauniešus, norādīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, piebilstot, ka nākamgad gribētu redzēt vēl vairāk skolēnu darbu.

Nominācijā “Labākā dāvana” apbalvots Spīdolas ģimnāzijas skolēnu uzņēmums “Stitch” (Roberts Hercs un Katrīna Sakalauska), kas tirgo adītas šalles.

Nominācijā “Labākais stends” balvu saņēma Spīdolas ģimnāzijas skolēnu uzņēmums “Pirtnieces pūra lāde” (Eva Briģe un Elīza Anna Vilaua), kas piedāvā aromātiskos maisiņus.

Nominācijā “Videi draudzīgs produkts” apbalvots Spīdolas ģimnāzijas skolēnu uzņēmums “Tējnieces” (Zane Maksīne Cunska un Marta Emīlija Katajeva), kas piedāvā augu tējas.

Nominācija “Labākā pārdošanas komanda” piešķirta Spīdolas ģimnāzijas uzņēmumam “Route busters” (Ieva Laila Kalniņa, Vēsma Asja Kurzemniece, Ralfs Rogaļevs un Elagrs Rihards) ar tūrisma produktu “Jelgavas kastīte”. Jāpiebilst, jaunieši šo produktu arī prezentēja Latvijas tūrisma izstādē “Balttour 2016”.

Nominācijā “Inovatīvs produkts” triumfēja 5. vidusskolas komanda “The Sticked Company” (Martins Levuškans, Olga Masloša, Valērija Petriščeva, Marks Kožeņevskis un Veņiamīns Gerasimciks), kas piedāvā dažādus produktus, no kuriem inovatīvākais – tehnoloģija, ko uzliekot uz planšetes vai mobilā telefona attēls iegūts trīsdimensionālu apveidu.

Nominācijā “Kvalitatīvākais produkts” apbalvots Spīdolas ģimnāzijas uzņēmums “Shlipy” (Raitis Grundulis, Toms Sutris un Raitis Žebrovskis), kas izgatavo spilgtas kaklasaites.

Nominācijā “Labākā reklāma” apbalvots Jelgavas Valsts ģimnāzijas uzņēmums “Rocket Grib” (Reinis Nikuļcevs un Aksels Zingulis), kas izdomājuši hokeja nūju stiprinājumus.

Skolēnu mācību uzņēmumus no Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, 5. un 6. vidusskolas, 4. sākumskolas un Igaunijas pilsētas Mustlas Tarvastu ģimnāzijas vērtēja žūrija, kas pasniedza arī vairākas Simpātijas balvas. Jāpiebilst, ka Jelgavas Izglītības pārvaldes simpātiju balvu saņēma tirdziņa jaunākais dalībnieks – 4. sākumskolas 5. klases skolēns Roberts Vilnītis, kurš izveidojis uzņēmumu “Ziepju stelles”. Viņš uzņēmējdarbības pamatus apgūst ārpusklases pulciņā pie skolotājas Dinas Sējas.

Pateicības izteiktas arī pedagogiem, kuri konsultēja jauniešus.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē