19.1 °C, 2.1 m/s, 72.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSkolēni joprojām var pieteikties darbam vasarā
Skolēni joprojām var pieteikties darbam vasarā
18/06/2019

Līdz pat 17. augustam turpinās skolēnu elektroniskā reģistrācija nodarbinātībai

vasaras brīvlaikā. Skolēni dažādus darbus strādā ja kopš jūnija sākuma un līdz 18. jūnijam dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā bija reģistrējušies 9232 skolēni visā Latvijā. 

Darba devēji skolēniem šovasar ir piedāvājuši izmēģināt savas spējas tādās profesijās kā, piemēram, animators, apstādījumu kopējs, arhivārs, datu ievades operators, ekspozīciju uzraugs, ēkas dežurants, gadījuma darbu strādnieks, iesaiņotājs, istabenis, klientu apkalpošanas speciālists, kultūras pasākumu organizatora palīgs, labiekārtošanas strādnieks, laukstrādnieks, skolotāja palīgs, palīgstrādnieks, pasta operators, pastnieks, pavāra palīgs, pārdevēja palīgs, pārdevējs, sētnieks, trauku mazgātājs, viesmīlis, virtuves darbinieks u.c. Skolēniem piedāvāto darba vietu vidū ir arī tādi arodi kā arhivārs, bibliotekārs, ekskursiju vadītājs (gids), lidostas pasažieru apkalpošanas aģents, lietvedis, jaunākais programmētājs, metroloģijas tehniķis, projekta vadītāja asistents, sociālo mediju speciālists, viesnīcu administrators u.c.

 

 

Iespēju ar Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu strādāt vasaras brīvlaikā šogad varēs izmantot par apmēram 2 tūkstošiem skolēnu vairāk pērn, jo ir palielināts pasākuma finansējums. Šobrīd NVA filiālēs ir apstiprinātas 7177 darba devēju piedāvātās darba vietas skolēniem.

Informācija par skolēniem pieejamajām darba atrodama NVA mājaslapā www.nva.gov.lv sadaļā Skolēnu vasaras darbs.

 

Skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt!  Reģionu, novadu un filiāļu saraksts.

Lai arī piedāvāto darba vietu skaits šovasar ir būtiski palielināts, skolēniem tomēr ir jāņem vērā, ka reģistrācija vēl negarantē visu reģistrēto jauniešu iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits tik un tā ir ierobežots! Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņš telefoniski vai ar e-pasta starpniecību saņems uzaicinājumu piedalīties konkursā uz brīvajām darba vietām.

Piedalīties pasākumā var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

 

Strādājot pie darba devējiem, skolēni gūs ļoti vērtīgu praktisku priekšstatu par darba dzīvi, uzzinās, kas ir darba intervija, konkurētspēja, darba līguma noslēgšana, darba pienākumi un darba tiesiskās attiecības. Gatavojoties darba pārrunām pie darba devēja, skolēnam var noderēt NVA tīmekļvietnē izlasāma darba meklētāja rokasgrāmata ”Ceļā uz darbu: soli pa solim”, kurā apkopoti noderīgi padomi, tostarp, kā veidot CV un rakstīt motivācijas vēstuli, kā ģērbties, dodoties uz darba interviju, kā gatavoties darba pārrunām u.c. Rokasgrāmatā ir iekļautas arī 16 darba lapas, kuru aizpildīšana palīdzēs jaunietim precīzāk izzināt sevi un sagatavoties rezultatīvai darba meklēšanai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē