1.6 °C, 1.3 m/s, 85.9 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiSkolēni prezentē savas biznesa idejas
Skolēni prezentē savas biznesa idejas
08/03/2024

Ceturtdien Jelgavā norisinājās “Junior Achievement Latvia” skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālais pasākums “Cits Bazārs”, kurā piedalījās 41 skolēnu mācību uzņēmums, prezentējot visdažādākās biznesa idejas un radītos produktus.

Pasākumā piedalījās 34 skolēnu mācību uzņēmumi no Jelgavas skolām – Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kā arī septiņi skolēnu mācību uzņēmumi no Rīgas reģiona skolām – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, Babītes vidusskolas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Piedalījās arī skolēni no attālākiem reģioniem – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

Jau tradicionāli skolēnu mācību uzņēmumus pasākumā “Cits bazārs” vērtēja kompetenta žūrija, lai noteiktu uzvarētājus vairākās nominācijās, kuri noslēgumā saņēma atbalstītāju sarūpētas balvas. Žūrijas locekļiem izvērtējot, tika pasniegtas arī 18 nominācijas.

Atklājot pasākumu, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir jauniešos attīstīt uzņēmējdarbības potenciālu, lai tie varētu dienās kļūt par spēcīgiem uzņēmējiem. Un ļoti veiksmīgs instruments tam ir skolēnu mācību uzņēmumi, kuros jaunieši gūst praktisko pieredzi kā no idejas tikt līdz gatavam produktam un piedāvāt to patērētājam. “Manuprāt, skolēni gūst ļoti neatsveramu pieredzi. Un šobrīd jau zinām ne vienu vien uzņēmumu, kas izaudzis tieši no skolēnu mācību uzņēmumu un kļuvis atpazīstams ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski,” tā A.Rāviņš.

Uzvarētāji

Nominācija “Sociāli atbildīgs uzņēmums”

Pamatskolas grupā –Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Woodmood”, kas ražo koka krūžu paliktņus.

Vidusskolas grupā – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņu SMU “Zero coffee”, kas piedāvā telpiskas gleznas no kafijas biezumiem, kā arī slikto aromātu uzsūcēju no kafijas biezumiem.

Nominācija “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Heatee”, kas piedāvā džemperi, kas pats sevi sasilda, izmantojot pārnēsājamus akumulatorus.

Vidusskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “VitaShake” ar pudeli, kuru kratot izšķīdina pulverveida vitamīnus vai medikamentus, padarot tos vieglāk uzņemamus.

Nominācija “Labākā SMU pārdošanas komanda”

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “ME Candles” ar dabīgā sojas vaska aromātiskajām svecēm ar ēterisko eļļu un kaltētām dabas veltēm un svecēm, kurām kūstot, parādās novēlējums.

Vidusskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Heat Saver”, kuru produkts ir unikāls roku sildītājs vēsām dienām. Tajā ir viela, kuru aktivizējot, tie ātri uzkarst.

Nominācija “Uz zināšanām balstīts SMU”

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Heatee”, kas piedāvā džemperi, kas pats sevi sasilda, izmantojot pārnēsājamus akumulatorus.

Vidusskolas grupa – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “VitaShake” ar pudeli, kuru kratot izšķīdina pulverveida vitamīnus vai medikamentus, padarot tos vieglāk uzņemamus.

Nominācija “SMU Biznesa potenciāls”

Vidusskolas grupa – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas SMU “Dzirksts” ar sojas vaska svecēm.

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Granada” ar pārstrādātām papīra kartītēm ar iestrādātām dažādām garšaugu sēklām.

Nominācija “SMU gatavs starptautiskajam biznesam”

Vidusskolas grupa – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Heat Saver”, kuru produkts ir unikāls roku sildītājs vēsām dienām, kurā atrodas viela, kuru aktivizējot, tas ātri uzkarst.

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Granada” ar pārstrādātām papīra kartītēm ar iestrādātām dažādām garšaugu sēklām.

Nominācija “Ilgstpējīgs SMU”

Vidusskolas grupa – Jelgavas valsts ģimnāzijas SMU “Presape” piedāvā videi draudzīgu un daudzlietojamu aizvietošanu pārtikas plēvei – vaska salvetes, kas sastāv no 100% kokvilnas auduma un bišu vaska.

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Granada” ar pārstrādātām papīra kartītēm ar iestrādātām dažādām garšaugu sēklām.

Nominācija “Labākais SMU stends”

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Nature touch” ar dabas materiālu un epoksīda sveķu rotām (auskari, kuloni, gredzeni), paliktnīši, dekoratīvi dēļi.

Vidusskolas grupa – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Magic threads” ar koka pamatu diegu gleznām, kā arī piedāvājot saiti ar kuras palīdzību var savilkt savu bildi no diegiem reālajā dzīvē.

Nominācija “Sociālo mediju komunikācijas balva”

Pamatskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Ziida Matti”, kas piedāvā kokvilnas džemperus ar dabīgā zīda oderi kapucē.

Vidusskolas grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU “Jean Ring” ar unikāliem gredzeniem no atkārtoti pārstrādātiem veciem džinsiem dažādās krāsās.

Tāpat pasniegta arī virkne simpātiju balvas, tostarp Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš savu simpātijas balvu pasniedza Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumam “HeatSavers”, kas piedāvā unikālos roku sildītājus.

Pasākumu organizēja iestāde “Sabiedriskais centrs”, sadarbībā ar “Junior Achievement Latvia”.