28.8 °C, 2.9 m/s, 55.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSkolēnu barikāžu ugunskura tradīciju šogad turpina video formātā
Skolēnu barikāžu ugunskura tradīciju šogad turpina video formātā
20/01/2021

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija ik gadu janvārī, atceroties 1991. gada barikāžu notikumus, rīko kopīgu ugunskura kuršanu, lai pārrunātu šī laika notikumus un uzturētu dzīvu garu, kas pirms 30 gadiem valdīja Rīgā, kad pašaizliedzīgi cilvēki aizsargāja Latvijas valsts izvēlēto neatkarības atjaunošanas ceļu. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, pasākums klātienē šogad izpalika, taču tā vietā tapis video, kurā skolēni kopīgi iekur barikāžu atceres ugunskuru un dalās ar stāstiem, kurus izdzīvojuši viņu vecāki un vecvecāki, tostarp toreizēji un tagadēji jelgavnieki.

“Ar ikgadējo pasākumu un šajā reizē tapušo video parādām, ka joprojām atceramies to, ko pirms 30 gadiem paveica mūsu līdzcilvēki. Mēs veidojam vienotības ugunskuru un šogad, kaut vai domās, taču esam kopā. Šis video ir reizē arī aicinājums uzturēt dzīvu barikāžu – mūsu laikmeta liecības – tradīciju un arī mājās iedegt liesmu – ugunskuru vai svecīti,” skaidro Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Indra Soika-Dreimane.

 

Īsfilma “Barikāžu laika stāsti” ir teātra grupas “Spīdolēni” un skolēna Kristapa Ruņģa kopīgs projekts, kurā skolēni dalās ar savu tuvinieku atmiņām par barikāžu laika notikumiem. “Mums ir stāsts par to, kā barikādēs piedalījies skolnieces vectēvs, kurš saņēmis arī atzinības zīmi, un ir arī stāsti par palīgiem, piemēram, cilvēkiem, kas uz Rīgu veduši pienu. Kristaps Ruņģis dalās ar sava tēva, grupas “Pērkons” bundzinieka Ikara Ruņģa atmiņām par dalību barikādēs un koncertu, ko sniedza grupa. Protams, stāstu veidošana bija arī izaicinājums, jo daļa interviju notika attālināti, piemēram, pa telefonu, tomēr visi stāsti tikuši veiksmīgi ierakstīti. Video formātā stāstus atklājam, skolēniem kopīgi veidojot ugunskuru,” stāsta I.Soika-Dreimane, piebilstot, ka filmēšana veikta ārā, ievērojot visus drošības pasākumus.

Skolēnu īsfilma kā daļa no barikāžu aizstāvju atceres dienas pasakuma skatāma ģimnāzijas “Youtube” kanālā. Turpat skatāmi arī atsevišķi stāstu ieraksti, kas tiks ievietoti arī skolēnu portālā www.mua.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē