31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSkolēnu mācību uzņēmumu tirgus “Cits bazārs” šogad norisināsies tiešsaistē
Skolēnu mācību uzņēmumu tirgus “Cits bazārs” šogad norisināsies tiešsaistē
09/12/2020

Ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu tirgus “Cits bazārs” šajā decembrī notiks tiešsaistē. Vietnē jalatvia.lv skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) no visas Latvijas publicēs pašu radītās preces un pakalpojumus, savukārt lapas apmeklētāji varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar skolēniem, lai iegādātos oriģinālas Ziemassvētku dāvanas vai noderīgas lietas savai ikdienai. “Cits bazārs” darbosies piecas dienas no 10. līdz 14. decembrim, un tajā būs pieejami arī Jelgavas skolēnu radīti produkti.

Kā informē organizatori, līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad “Cits bazārs” notiks vēl nebijušā formātā – tiešsaistē. Vietnē jalatvia.lv būs pieejams e-katalogs, kurā apmeklētāji varēs aplūkot skolēnu mācību uzņēmumu virtuālos stendus un iegādāties viņu ražojumus.

 

Jelgavu SMU tiešsaistes tirgū pārstāvēs 17 uzņēmumi – 12 no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, četri no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, kā arī viens Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas SMU. Jelgavas jaunieši piedāvās tādus produktus, kā, piemēram, dezinfekcijas līdzekli cietā agregātstāvoklī ar spēju dezinficēt un mitrināt roku ādu, granātābola un citrona – laima saldējumus no piena blakus produkta – sūkalām –, kā arī metāla interjera dizaina elementus.

 

“Sava uzņēmuma izveide, esot vēl skolas solā, jauniešiem ir milzu pieredze un izaicinājums. Tā ietver biznesa plāna sastādīšanu, komandas izveidošanu, produkta izstrādi, kā arī darbu pie mārketinga pasākumiem un pārdošanu. Turklāt šogad, pārceļot  tirdzniecību uz interneta vidi, jauniešiem papildus bija jāapgūst arī e–komercijas principi. Aicinu ikvienu novērtēt jauniešu centienus, aplūkot piedāvājumu un šogad ērti, neatejot no datora, iegādāties oriģinālas Ziemassvētku dāvanas, vienlaikus atbalstot Latvijas skolēnu pirmos soļus biznesā,” tā izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Skolēnu mācību uzņēmumu “Cits bazārs” notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju “Swedbank”.

 

LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže uzsver: “Šogad esam ārkārtīgi lepni ar jauno uzņēmēju paaudzi. Pašlaik tiem ir jāapgūst ne tikai uzņēmuma veidošanas process, bet papildus arī jāpielāgojas jaunajiem apstākļiem savus produktus tirgojot tiešsaistē. Īpašs prieks redzēt, ka tas nemazina jauniešu interesi par uzņēmējdarbību. Ja arī šoreiz neizdosies pārdot tik daudz cik citus gadus, tad aicinām jauniešus neskumt un uztvert to kā labu mācību stundu, kurā iespējams iegūt papildus rūdījumu, kas noteikti noderēs turpmāk uzņēmējdarbībā.”

 

“Cits bazārs” dalībnieku saraksts, tostarp informācija par Jelgavas SMU un to produktiem, pieejams ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: “Junior Achievement Latvia”