20.9 °C, 2.1 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNodarbinātībaSkolēnu pieteikšanās NVA vasaras nodarbinātībai Zemgalē sāksies 19. maijā
Skolēnu pieteikšanās NVA vasaras nodarbinātībai Zemgalē sāksies 19. maijā
14/05/2021

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā www.nva.gov.lv nākamnedēļ sāksies skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Skolēni, kuri vasaras brīvlaikā vēlas strādāt Zemgalē, tostarp Jelgavā un tuvākajā apkārtnē, dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties 19. maijā no pulksten 10.

NVA informē, ka skolēnu reģistrācija vasaras darbam notiks elektroniski un tā tiks uzsākta pakāpeniski: 17. maijā sāks reģistrēties tie skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē un Vidzemē, 18. maijā – tie, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Rīgas reģionā, bet 19. maijā no pulksten 10 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē un Zemgalē.

 

Skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt! Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA mājaslapā ŠEIT.

 

NVA Jelgavas filiāles nodarbinātības organizatore Jūlija Lovkova norāda, ka filiālē 37 darba devēji reģistrējuši 416 vakances pilsētas un tuvāko novadu skolēniem.

 

Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs līdz šī gada 16. augustam. Taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots! 

 

Skolēns var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu, informācija par vienošanos ar darba devēju skolēnam jāieraksta pieteikuma anketā. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņam telefoniski vai ar e-pasta starpniecību tiks paziņots par iespēju pretendēt uz darba devēju pieteiktajām darba vietām.

 

Pirms iesaistes pasākumā skolēns tiks uzaicināts apmeklēt NVA filiāli, lai saņemtu norīkojumu dalībai pasākumā. Dodoties uz NVA filiāli, skolēnam līdzi jāņem:  personu apliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte); ārsta izziņa par medicīnisko apskati, ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem. Skolēnam ar invaliditāti līdzi jāņem arī ģimenes vai ārsta izziņa, kurā ir norādīts, kādus darba pienākumus viņš nedrīkst veikt.

 

Darba devēju pienākums skolēnu darba vietās nodrošināt valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai.

 

Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

NVA atgādina, ka vienam no skolēna vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu.

 

Informācija par nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu pieejama Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā ŠEIT

 

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam. Šovasar NVA plāno līdzfinansēt 7826 darba vietu izveidi skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot).

 

Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” atrodama NVA mājaslapas sadaļā “Skolēnu vasaras nodarbinātība” ŠEIT

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē