24.7 °C, 1.7 m/s, 46.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSkolotāja ar sapni par olimpiskajām spēlēm
Skolotāja ar sapni par olimpiskajām spēlēm
06/01/2021

Anastasija Geraseva ar skriešanu nodarbojas sešus gadus un šajā laikā ir guvusi arī panākumus dažāda mēroga sacensībās, no kuriem pašai visvērtīgākais šķiet Latvijas rekords maratonā U-18 vecuma grupā. Tagad viņas sapnis ir pienācīgi sagatavoties savam pirmajam maratonam pieaugušo konkurencē.

2020. gads daudziem bijis pārmaiņu pilns, arī Anastasijai. Viņa septembrī sāka strādāt par ķīmijas skolotāju savā bijušajā skolā – Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Paralēli darbam skolā viņa augstskolā apgūst pedagoģiju, tomēr sportam nav atmetusi ar roku. “Joprojām skrienu, vienīgi tagad pārsvarā sanāk to darīt vai nu piecos no rīta, vai ap desmitiem vakarā,” stāsta Jelgavas vieglatlētikas kluba skrējēja.

 

Pērn pirmās sacensības Anastasijai bija vien jūnijā, jo pavasarī Covid-19 pandēmijas dēļ sporta pasākumi daudzviet pasaulē tika atcelti. Klaipēdas maratonā 10,6 kilometru distanci viņa noskrēja 40,33 minūtēs. Pēc tam sekoja Latvijas čempionāts pusmaratonā augusta sākumā Kuldīgā, kurā Anastasija distanci veica 1:33,34 stundās un U-23 vecuma grupā bija pirmā, savukārt starp pieaugušajām sievietēm – ceturtā. “Pēc pusmaratona bija neliels nogurums, mēnesi neskrēju, bet septembrī tomēr vēl nostartēju Latvijas čempionātā krosā – uzvara U-23 grupā bija tas mazais motivācijas moments, kas iedeva spēku un vēlmi pacīnīties vēl un pamēģināt sagatavoties maratonam, ja ne pavasarī, tad rudenī,” Anastasija ir apņēmības pilna. Latvijas čempionātā krosā Babītē A.Geraseva U-23 sieviešu grupā izcīnīja 1. vietu, apmēram sešus kilometrus garo distanci veicot 23,52 minūtēs. Pieaugušo sieviešu konkurencē Anastasija palika ceturtā.

 

Tagad sportiskais mērķis Anastasijai ir noskriet maratonu. “Es skrēju maratonu 2015. gadā Tartu, bet toreiz startēju U-18 vecuma grupā. Pieaugušo vecumā tas man būs pirmais maratons,” stāsta Anastasija, kurai šobrīd ir 22 gadi. Toreiz Tartu viņa maratonu noskrēja 3:27,0 stundās, un tas ir gan Latvijas, gan Jelgavas rekords maratonā U-18 vecuma grupā.

 

Anastasija atzīst, ka darbs skolā viņai licis uz lietām paskatīties citādāk. “Sākot strādāt skolā, pamainījās vide, nav vairs tādas rutīnas un spiediena, un es uz sportošanu paskatījos citādāk. Skriet man vienmēr ir paticis, bet reizēm bija brīži, kad to īsti negribējās. Par to gan neviens nerunā, bet katram pienāk laiks, kad tu sāc uzdot jautājumu, kāpēc es to daru un vai man to vajag. Tagad man emocionāli kļuvis vieglāk un esmu atradusi sev motivāciju,” stāsta sportiste.

 

Viņai joprojām ir sapnis mēģināt izpildīt olimpisko spēļu normatīvu un piedalīties pasaules vērienīgākajā sporta notikumā. “Apzinos, ka izpildīt normatīvu maratonā ir gandrīz neiespējami, tāpēc apsveru domu pēc diviem trim gadiem pārkvalificēties uz soļošanu un pamēģināt tad,” par nākotnes plāniem stāsta Anastasija. Bet tuvākais mērķis viņai ir 2021. gadā noskriet maratonu pieaugušo konkurencē.

 

 

Foto: no A.Gerasevas personīgā arhīva