6.5 °C, 3 m/s, 94.8 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneSkulptūrām jābūt gatavām jau ceturtdien
Skulptūrām jābūt gatavām jau ceturtdien
07/06/2023

Turpinās darbi Pasta salā – top smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs 2023” darbi. 17 tēlnieki no deviņām valstīm smiltīs atveido pasaules mūzikas hitus, kurus jau piektdien vērtēs žūrija. Apmeklētāji skulptūras klātienē varēs novērtēt jau no 10. jūnija pulksten 10. Festivāla atklāšanas dienās – 10. un 11. jūnijā – būs Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem.

Smilšu mākslas darbus Pasta salā veido tēlnieki no Indonēzijas, ASV, Mongolijas, Spānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Mākslinieku vidū ir gan pieredzējuši dalībnieki, gan arī tādi, kuri smilšu skulptūru festivālā piedalās pirmo reizi. Tēlnieks – I Made Sutama – no Indonēzijas Jelgavā jau ir viesojies ledus skulptūru festivāla laikā, taču smilšu skulptūru festivālā piedalās pirmo reizi. Tēlnieks izvēlējies smilšu mākslā radīt pasaulslaveno skaņdarbu “No Woman No Cry”. “Šī nav sirdi plosoša dziesma. Bobs Mārlijs to dziedāja savai mīļotajai, kā arī mazajai māsai, lai iedrošinātu, ka nabadzības laikā Jamaikā viss būs kārtībā. Skulptūrā attēloju indonēziešu bagātības dievieti Devi Šri, kas tur rokā liesmu ar uzrakstu “Viss būs kārtībā!”, dedzinot barjeras, kas simbolizē ierobežojumus,” norāda tēlnieks.

Skulptūru parkā noskaņojums ir pozitīvs un darbi rit uz priekšu. Kā norāda paši mākslinieki, laikapstākļi viņus šogad lutina.

Smilšu skulptūrām jābūt pabeigtām līdz ceturtdienas vakaram, un jau no sestdienas, 10. jūnija, pulksten 10 skulptūru parks būs atvērts apmeklētājiem. 10. un 11. jūnijā parks būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Abas dienas brīvdabas koncertzālē “Mītava” paredzēti koncerti. Sestdien pulksten 18 muzicēs “De Speakable”, pulksten 19.30 – Lauris Reiniks, bet pulksten 21 – grupa “Credo”, savukārt svētdien festivāla apmeklētājus pulksten 16.30 priecēs “Very Cool Poeple” un Paula Saija, pulksten 19.30 – grupa “Sudden Lights” un pulksten 21 – grupa “Dzelzs vilks”. Tāpat abas dienas Pasta salā būs arī plaša programma ģimenēm ar bērniem – atrakcijas, izrādes un performances.

Biļetes uz Starptautisko smilšu skulptūru festivālu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Iepriekšpārdošanā līdz 9. jūnijam biļetes būs lētākas. Biļešu cena pieaugušajiem – 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 4 eiro, bet ģimenes biļeti var iegādāties par 15 eiro. Tikai iepriekšpārdošanā Jelgavas kultūras nama kasē pieejamas atlaides ar Jelgavas skolēna apliecību un “Jelgavas Vēstneša” kuponu. Biļetes cena, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību, – 3 eiro, ar “Jelgavas Vēstneša” kuponu – 5 eiro.

Savukārt festivāla laikā ieejas maksa pieaugušajiem būs 10 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 5 eiro, bet ģimenes biļete maksās 20 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja – bez maksas.

Starptautisko smilšu skulptūru festivālu Jelgavā organizē Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar lieldraugu AS “Ramirent Baltic”.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.

 

 

SMILŠU SKULPTŪRU FESTIVĀLA PROGRAMMA