15.1 °C, 1 m/s, 97.5 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiSkvērā pie Sabiedriskā centra var izmēģināt tekbola galdu
Skvērā pie Sabiedriskā centra var izmēģināt tekbola galdu
14/05/2024

Lai jelgavniekiem sniegtu iespēju izmēģināt sporta spēli tekbolu, līdz 9. jūnijam skvērā pie Sabiedriskā centra Skolotāju ielā 8 bez maksas pieejams moderns tekbola galds.  

Tekbols ir salīdzinoši jauna sporta spēle – tajā tiek izmantoti futbola elementi, taču laukuma vietā ir galds, kas izmēra ziņā līdzīgs galda tenisa galdam. Uz priekšu un atpakaļ bumbu spēlētāji sit ar jebkuru ķermeņa daļu, izņemot rokas. Tekbolu var spēlēt starp diviem spēlētājiem kā vienspēli vai starp četriem spēlētājiem kā dubultspēli. Galda virsma veidota no cieta organiskā stikla un ir nedaudz izliekta – tas bumbai ļauj atgriezties pie pretējās puses spēlētāja ātrāk, kā arī tās lidojuma trajektorija ir grūtāk prognozējama. Tekbols apvieno futbola tehnikas un koordinācijas prasmes ar galda spēļu dinamiku, veicina komandas garu, izturību un koncentrēšanās spējas.

Noskenējot kvadrātkodu, kas atrodas pie skvērā izvietotā galda, spēlētāji var iegūt informāciju par dažādiem iespējamiem spēļu veidiem un noteikumiem. Lai izmantotu jauno galdu, aprīkojums – futbola bumba – spēlētājiem ir jāpaņem līdzi pašiem. Jauno galdu iedzīvotāji var izmantot arī tenisam vai pingpongam, un arī šajā gadījumā aprīkojums ir jānodrošina pašiem.

Tekbola jeb “Teqball” galds uzstādīts sadarbībā ar SIA “Fixman”, kas pilsētai nodrošina rotaļu laukumu aprīkojumu.