14.3 °C, 2.3 m/s, 74.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSlimnīca gatavojas rekonstrukcijas darbiem
Slimnīca gatavojas rekonstrukcijas darbiem
25/07/2017

Jelgavas pilsētas slimnīca gatavojas vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem – plānots pārbūvēt vienu no četriem slimnīcas korpusiem. Būvdarbi sāksies 1. augustā un ilgs aptuveni desmit mēnešus. Lielākās pārmaiņas piedzīvos Uzņemšanas nodaļa, kurā pēc rekonstrukcijas būs ne tikai plašas telpas, bet arī mūsdienu prasībām atbilstošs aprīkojums, informē Jelgavas pilsētas slimnīcas valde.

Remontdarbu laikā slimnīcas C korpuss piedzīvos virkni uzlabojumu. Tur plānota telpu pārbūve, kā arī inženierkomunikāciju nomaiņa – elektrības, ūdensvada, kanalizācijas, ventilācijas sistēmas, kā arī lietusūdens kanalizācijas izbūve. Savukārt lielākās pārmaiņas gaidāmas Uzņemšanas nodaļā, kura tiks pārprofilēta: pēc pārbūves akūtie pacienti, kurus atved ātrā palīdzība, būs nošķirti no ambulatorajiem pacientiem. Jāpiebilst, ka šobrīd vidējais pacientu skaits Uzņemšanas nodaļā ir 70 līdz 80 pacienti diennaktī.

 

Būtiski, ka pēc renovācijas Uzņemšanas nodaļā būs pieejama arī observācijas palāta, kur nepieciešamības gadījumā cilvēku, kurš nogādāts slimnīcā, varēs atstāt uz diennakts novērošanu pirms pieņemts lēmums par viņa stacionēšanu vai palaišanu mājās. Projektā paredzēts, ka Uzņemšanas nodaļā vairs nebūs endoskopijas kabineta un kases, tā paplašinot nodaļas telpas. Jāpiebilst, ka plānots iegādāties arī papildu aprīkojumu – kardiomonitoru, rentgena aparātu un citu tehniku, kas būtiski atvieglos ārstu darbu Uzņemšanas nodaļā. 

 

Apstākļi uzlabosies arī piektā stāva nodaļās – Fizikālās terapijas nodaļā un funkcionālās diagnostikas procedūru telpās. Savukārt pēc Būvniecības valsts kontroles biroja norādes, projektā iekļauta arī uzbrauktuves pārbūve pie Bērnu nodaļas.

 

Remontdarbu laikā Uzņemšanas nodaļa tiks pārcelt uz Bērnu nodaļu. Būtiski, ka būvdarbu laikā ieeja caur pirmā stāva Uzņemšanas nodaļas durvīm, kā arī caur garderobi būs liegta – iedzīvotāji aicināti izmantot pirmā stāva ieeju no saimniecības ēkas puses. Tāpat uz laiku pārcelta arī kase. Slimnīcas vadība informē, ka līdz ar darbu sākšanos slimnīcas teritorijā būs izvietotas attiecīgas norādes.

 

Jāpiebilst, ka būvdarbu laikā Bērnu nodaļa būs pārcelta uz ceturto stāvu, un šajā laikā pilsētas glābējsilīte nebūs pieejama. Savukārt Diagnostiskas radioloģijas nodaļā nebūs pieejams mamogrāfijas pakalpojums. Asins sagatavošanas, laboratorijas un rentgena iekārtas nav pārvietojamas, tādēļ darbs ar iekārtām notiks paralēli remontam, ievērojot zināmus ierobežojumus.

Jāpiebilst, ka šis ir pēdējais nerekonstruētais Jelgavas pilsētas slimnīcas korpuss.

 

Paredzētos darbus plānots īstenot desmit mēnešu laikā – līdz 2018. gada 1. jūnijam. Darbus veiks SIA “Latvijas Energoceltnieks”. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem Jelgavas slimnīcas C korpusa rekonstrukcijai piešķirti 2,15 miljoni eiro, savukārt papildus tiks izmantots  pilsētas domes līdzfinansējums un pilsētas slimnīcas līdzekļi.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē