11.7 °C, 3.6 m/s, 83.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSmaiļotājiem piecas medaļas Eiropas vecmeistaru spēlēs
Smaiļotājiem piecas medaļas Eiropas vecmeistaru spēlēs
13/07/2023

Somijā, Tamperē, norisinājās Eiropas spēles vecmeistariem, kurās dalībnieki sacentās 29 sporta veidos. Spēlēs piedalījās arī Jelgavas kluba “KC” smaiļotāji, izcīnot piecas godalgas.

No Jelgavas smaiļošanas un kanoe airēšanas kluba Eiropas vecmeistaru spēlēs piedalījās smaiļotāji Jānis Āboliņš un Sergejs Nemņaševs. Jānis izcīnīja četras medaļas – zeltu divniekos 500 metru distancē jauktajā MIX 55+ grupā pārī ar somu sportisti Johannu Soukio, sudrabu divniekos 500 metru distancē 55+ grupā pārī ar ukraiņu sportistu Staņislavu Borijenko, bronza vieniniekos 500 metru un 5000 metru distancē 55+ grupā.

Eiropas vecmeistaru spēles, līdzīgi kā Eiropas spēles un olimpiskās spēles, notiek reizi četros gados. “Es Eiropas vecmeistaru spēlēs piedalījos pirmo reizi. Tiesa, par Eiropas spēlēm tās var saukt nosacīti, jo piedalījās arī ASV un Kanādas sportisti. Kaut pērn pasaules vecmeistaru čempionātā bija vairāk sportistu, šoreiz bija atbraukuši tikai paši spēcīgākie, svarīgākajās disciplīnās nebija viegli pieveicamu konkurentu. Man lielākais gandarījums ir par bronzu 500 metros vieniniekā un sudrabu divniekā, jo šīs medaļas tika izcīnītas ļoti grūtā cīņā – bija jākonkurē ar bijušiem PSRS un pasaules medaļniekiem, un mani aktīvo sporta gaitu sasniegumi ir krietni pieticīgāki,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda J.Āboliņš. Viņš atzinīgi vērtē organizatorisko pusi, precizitāti, modernu starta sistēmu un norāda, ka brīvajos brīžos starp braucieniem laiks vadīts sarunās par laikiem, kad “zāle bija zaļāka un paši bijuši skaistāki”. “Visvairāk sarunu mums bija ar Ukrainas draugiem, jo interesēja aculiecinieku un arī kara dalībnieku redzētais un pārdzīvotais. Ieguvām arī jaunus draugus no Somijas kluba “Vanajaveden Vesikot”, ar kura dāmām mums izdevās izcīnīt medaļas jauktajos MIX divniekos,” papildina J.Āboliņš.

Sergejs Nemņaševs izcīnīja sudraba medaļu divniekos 200 metru distancē jauktajā MIX 35+ grupā pārī ar somu sportisti Pirri Lammi, 4. vietu vieniniekos 500 metru distancē 35+ grupā un 6. vietu vieniniekos 5000 metru distancē 35+ grupā.

Sportisti mājās atgriezušies iedvesmoti nākotnes startiem, īpaši 2024. gada pasaules čempionātam Bulgārijā, kur izvirzīti visaugstākie mērķi.