16.9 °C, 1.1 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSmilšu skulptūras apskatāmas bez maksas
Smilšu skulptūras apskatāmas bez maksas
02/08/2013

Foto: Ivars Veiliņš

Sākot ar augustu 7. Smilšu skulptūru festivālā radītās skulptūras Uzvaras parkā ir apskatāmas bez maksas. Parks apmeklētājiem ir atvērts no pulksten 7 līdz 23.

Kaut gan organizatori plānoja, ka Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla laikā tapušās skulptūras būs apskatāmas līdz 31. jūlijam, labvēlīgu laika apstākļu un rūpīga uzturēšanas darba dēļ, katru dienu tās apstrādājot ar speciālu līmi, tās arī pusotru mēnesi pēc festivāla noslēguma ir saglabājušās labā kvalitātē. Tāpēc tika izlemts, ka smilšu skulptūras vēl netiks novāktas, un ar augusta sākumu tās Uzvaras parkā apskatāmas bez maksas.

Sešu nedēļu laikā Kopš Smilšu skulptūru festivāla beigām skulptūras apskatījuši ap četriem tūkstošiem interesentu Uzvaras parka apmeklētāju, neskaitot bērnus līdz septiņu gadu vecumam, kuriem parka apmeklējums bija bez maksas. Vidēji nedēļā skulptūras apskatījuši 450 – 500 cilvēku, kas galvenokārt bija pilsētas viesi vai ģimenes ar bērniem, kuri labprāt rotaļājas „Igates” smilšu darbnīcā, piepūšamajās atrakcijās vai braukājas ar velokartiem.

Uzvaras parks apmeklētājiem ir atvērts katru dienu no pulksten 7 līdz 23. Dienās, kad tur paredzēti pasākumi, parks tiks slēgts dažas stundas iepriekš, un uz pasākumu, reizē apskatot skulptūras, varēs doties tikai par maksu.

Lai nodrošinātu kārtību, parkā katru dienu dežūrē Jelgavas Pašvaldības policijas darbinieki.