17.9 °C, 1.4 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSmilšu skulptūras atklās Jelgavas vēstures stāstu
Smilšu skulptūras atklās Jelgavas vēstures stāstu
14/06/2020

Turpinot 14 gadu ilgo tradīciju, arī šobrīd Pasta salā top unikāls smilšu skulptūru parks. Pilsētas 755. jubilejas gadā izraudzīta īpaša tēma – tikai par un ap Jelgavu, pilsētas lielākajām vērtībām un vēstures leģendām. Mākslinieki maksimāli cenšas izmantot labos laikapstākļus, radot skulptūras, kuras jelgavnieki un pilsētas viesi varēs klātienē apskatīt no 20. jūnija līdz pat oktobrim.

“Skulptūras būs kā ceļojums cauri laikam no Jelgavas sākuma līdz šodienai, šogad individuālas interpretācijas par vienu tēmu nomainot pret kopīgu stāstu, darbiem citam citu papildinot. Skulptūru stāsts sākas ar ziemeļbriežu medniekiem un senajiem zemgaļiem Lielupes krastā un noslēdzas ar pirmo cukurfabriku Latvijā un grupu “Prāta vētra”, atdzīvinot arī tādus notikumus kā pirmā gaisa balona lidojums vai Kazanovas viesošanās Jelgavā. Būtiski, ka skulptūras netiek veidotas kā konkursa darbi un pie tām strādā mākslinieki, kuriem šie izvēlētie stāsti ir tuvāki,” smilšu skulptūru parka koncepciju atklāj tēlnieks Kārlis Īle, kurš pats veido demo skulptūru – lielo Jelgavas pilsētas ģerboni –, kas rotās parku kā centrālais darbs. Skulptūru stāstus papildinās arī parkā izvietotie informatīvie stendi, vēstot par būtiskiem notikumiem Jelgavas vēsturē.

 

Mākslinieki strādāt pie skulptūrām sāka 8. jūnijā. “Līdz 20. jūnijam parkā taps desmit smilšu skulptūru, bet kopumā to būs vairāk, jo, izmantojot lielos smilšu vaļņus, daudzām skulptūrām top fons, kas ir unikāli šim gadam. Arī izmēru ziņā smilšu mākslas darbi būs lielāki nekā ierasti festivālā,” skaidro K.Īle. Darbs turpināsies arī pēc parka atvēršanas, lai to papildinātu ar jaunām skulptūrām, ļaujot apmeklētājiem ielūkoties smilšu mākslas tapšanas procesā.

 

Vienlaikus tiek radītas lielformāta keramikas uguns skulptūras, kas papildinās skulptūru parādi Pasta salā. 10. jūnijā darbu uzsāka Baltijas mākslinieki Mārīte Margareta Djačenko un Elīna Titāne, Vitālija Kurtinaitiene un Alars Raudoja, kas keramiķa Aleksandra Djačenko vadībā veido skulptūras no Zemgalei raksturīgā māla. “Darbos mākslinieki interpretē vienojošo tēmu “Baltu ugunis”. Strādāsim katru dienu līdz pat parka atvēršanai, lai jau 20. jūnijā apmeklētāji varētu vērot lielformāta skulptūras,” stāsta A.Djačenko.

 

Līdz 31. augustam smilšu skulptūru parks Pasta salā būs atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 20. No 1. septembra parks darbosies no puksten 10 līdz 19. Ieejas maksa pieaugušajiem – 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 1 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Aktuālajai informācijai var sekot līdzi mājaslapā www.jelgava.lv un festivali.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē