15.3 °C, 2.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSmilšu skulptūras Pasta salā novērtējuši jau vairāk nekā 13 500 apmeklētāju
Smilšu skulptūras Pasta salā novērtējuši jau vairāk nekā 13 500 apmeklētāju
09/07/2020

Aizvadītajā nedēļā, no 29. jūnija līdz 5. jūlijam, smilšu skulptūru parkā Pasta salā paviesojušies vairāk nekā 6000 apmeklētāju, līdz ar to kopš atklāšanas 20. jūnijā Jelgavai veltītos smilšu mākslas darbus novērtējuši vairāk nekā 13 500 jelgavnieku un pilsētas viesu. Liels skaits apmeklētāju aizvadītajā nedēļas nogalē paviesojušies arī Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, un paaugstināta interese par pilsētas tūrisma piedāvājumu novērota arī nedēļas sākumā.

Kā informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics, aizvadītajā sestdienā smilšu skulptūru parkā paviesojušies 2500 cilvēku, bet svētdienā – 1800 –, taču visas nedēļas laikā skulptūras aplūkojuši 6064 apmeklētāji. Jau ziņots, ka pirmajā nedēļā smilšu skulptūru parks apmeklēts 7500 reižu, līdz ar to smilšu mākslas darbus novērtējuši jau vairāk nekā 13 500 apmeklētāju.

 

Izvēloties apmeklēt smilšu skulptūru parku, pilsētas viesi izmanto iespēju apskatīt arī citus Jelgavas tūrisma objektus, par ko liecina apmeklētāju pieplūdums Tūrisma informācijas centrā. “Jāsaka, ka pilsēta ir apmeklēta. Svētās Trīsvienības baznīcas tornī abas brīvdienas uzņēmām vairāk nekā 300 apmeklētājus dienā, un šo skaitli vēl var papildināt ar notikušajām kāzām un aizvadītajiem pasākumiem,” skaidro Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja Anda Iljina, turpinot “4. un 5. jūlijs bija Vēsturisko parku un dārzu dienas pilīs un muižās, ko daudzi izvēlējās apvienot arī ar Jelgavas pilsētas apmeklējumu. Protams, liela interese vēl joprojām ir par smilšu skulptūrām – par tām visbiežāk saņemam jautājumus no Lietuvas tūristiem.” Sestdien, 4. jūlijā, Svētās Trīsvienības baznīcas torni apmeklējuši 325 apmeklētāji, bet svētdien, 5. jūlijā – 360. Saņemts arī liels skaits informācijas pieprasījumu – visbiežākie jautājumi pilsētas viesiem ir par smilšu skulptūrām, savvaļas zirgiem Lielupes palienes pļavās un vietām, kur paēst. Tāpat iebraucēji interesējas par vietām, kur novietot automašīnu un tirdzniecības centriem.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē