2.5 °C, 2.7 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSmilšu skulptūru parks atvērts katru dienu
Smilšu skulptūru parks atvērts katru dienu
05/08/2022

Joprojām Pasta salā apmeklētājus ik dienu gaida Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks, kurā šogad var aplūkot 16 smilšu mākslas darbus par tēmu “Šedevri” – skulptūrās attēloti cilvēka, dabas un Visuma radīti meistardarbi. Kopš parka atvēršanas 4. jūnijā, tas uzņēmis jau 16 724 apmeklētājus, un joprojām katru dienu no pulksten 10 līdz 20 tiek gaidīti jauni.

Pašvaldības iestādē “Kultūra” informē, ka apmeklētāju skaits ikdienā ir ļoti atkarīgs no laikapstākļiem, bet vidēji darbdienās parkā tiek uzņemti ap 200 cilvēku, brīvdienās – 400. Piemēram, jūlija pēdējā nedēļā parku apmeklējuši 1800 interesentu. Jūnijs bija karsts un lietains, līdz ar to apmeklētāju bija mazāk, turklāt spēcīgie nokrišņi 17. jūnijā būtiski sabojāja skulptūras, tādēļ parks uz rekonstrukcijas laiku – līdz jūlija sākumam – tika slēgts. Taču “Kultūrā” norāda, ka šobrīd apmeklētāju skaits ar katru nedēļu pieaug.

 

Kā iepriekš ziņots, Pasta salā no 30. maija līdz 3. jūnijam 15 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm – Čehijas, Spānijas, Ukrainas, Kanādas, Turcijas, Bulgārijas, Mongolijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas – birstošajā materiālā konkursa darbos atveidoja pasaules šedevrus, radot smilšu skulptūru parku. Bet šī gada iespaidīgāko – 5,4 metrus augsto – smilšu parka demo skulptūru “Pieta” radīja Kārlis un Maija Īles.

 

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem atvērts visu vasaru katru dienu no pulksten 10 līdz 20. Biļetes iespējams iegādāties pie ieejas parka teritorijā. Biļetes cena – pieaugušajiem 3 eiro, bērniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 2 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē