15.1 °C, 1 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSmilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022” pulcē jelgavniekus un pilsētas viesus
Smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022” pulcē jelgavniekus un pilsētas viesus
04/06/2022

Ar tēmu “Šedevri” 16. Starptautiskais smilšu skulptūru parks “Summer Signs” savā pirmajā dienā Pasta salā pulcēja jelgavniekus un pilsētas viesus. Pirmās dienas rīta programma tika aizvadīta ar dažādām aktivitātēm visai ģimenei – atrakciju parku, putu ballīti un burbuļu darbnīcām. Savukārt vakara programmā pasākuma viesus no pulksten 19 priecēja muzikāli priekšnesumi.

4. jūnijā apmeklētājiem vārtus vēra Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”. Jau no pulksten 10 interesenti apskatīja 16 smilšu tēlniecības meistardarbus. Apmeklētāju vidū bija gan jelgavnieki, gan arī viesi no tālākām un tuvākām pilsētām, kā arī no kaimiņvalstīm, kuri smilšu skulptūru parku apmeklē gandrīz katru gadu un kādam šī bija pirmā reize parkā. Pāris no Jelgavas Gunārs un Māra smilšu skulptūru parku apmeklē no tā pirmsākumiem. “Cik skulptūras ir bijušas Jelgavā – gan ledus, gan arī smilšu, tik reizes arī esam bijuši, un kad ciemojās draugi, tad viņus arī ņemam līdzi uz skulptūru parku,” tā Māra. Pāris norāda, ka katru gadu viņu favorīts ir demo skulptūra, ko veido Kārlis Īle, tāpat arī patīk skulptūras, kas sastāv no smalkām detaļām. “Visas skulptūras tiek nofotografētas un veidotas to galerijas, lai paliktu atmiņai”, norāda Gunārs. Tāpat katru gadu smilšu skulptūras apmeklē jelgavnieki Laura un Raitis. No šā gada veidotajiem darbiem vairāk patīk skulptūra “TLC (maigums, mīlestība un rūpes)”, kā arī parka demo skulptūra, pāris norāda, ka šogad skulptūras atšķirās no citiem gadiem ar to izmēru. Savukārt pirmo reizi smilšu skulptūru parku apmeklēja Ilze no Rīgas, viņa bija patīkami pārsteigta par mākslinieku radītajiem darbiem. “Pirmo reizi esmu atbraukusi un skulptūras tiešām ir apbrīnojamas. Neparasti, ka no smiltīm var uztaisīt kaut ko tādu,” tā Ilze. Vairums apmeklētaju noradīja, ka šogad favorīts ir Sanitas Rāviņas veidotā skulptūra “TLC (maigums, mīlestība un rūpes)”, Kārļa Īles un Maijas Īles smiltīs atveidotais Mikelandželo darbs “Pieta” (Žēlums) un Ainara Zingnika veidotais “Hameleons pilsētā”.

Līdzās skulptūru apskatei, mazākie apmeklētāji dienas garumā piedalījās dažadās aktivitātēs – putu ballītē, kā arī burbuļu darbnīcās un bija pieejamas arī piepūšamās atrakcijas. Tāpat bija iespēja pabarot un samīļot mazos dzīvnieciņus – trušus, kazas un ponijus. Pasta salā bija pieejams arī našķu tirdziņš.

Savukārt vakara programmā parka apmeklētajus no pulksten 19 priecēja grupa “Riga Reggae” un pulksten 21 uzstājās Edavārdi, tāpat par pozitīvu pasākuma atmosfēru rūpējās jelgavnieks vinila plašu entuziasts DJ Mareks Ameriks.

5. jūnijā no pulksten 10 smilšu skulptūru parks atkal gaida apmeklētajus. Tāpat visas dienas garumā ir paradzēta izklaides programma – būs pieejamas aktivitātes mazajiem apmeklētajiem, savukārt vakarā programmā pulksten 20 Ivo Fomina koncerts.

Informējam, ka biļešu cena pieaugušajiem ir 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļeti var iegādāties par 15 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja skulptūru parkā ir bez maksas. Biļetes var nopirkt “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī Pasta salā. Biļetes ir derīgas arī elektroniskā formātā.

Pasākuma apmeklētājus aicinām ievērot saskaņotu satiksmes organizācijas shēmu un izmantot stāvlaukumus:

  • Jāņa Čakstes bulvārī (paredzētas autostāvvietas autobusiem);

  • aiz Jelgavas pils;

  • Pilssalas ielā pretī iebrauktuvei uz Pasta salu, adrese – Pilssalas iela 1;

  • Vecajā ceļā – pļavā pretī Jelgavas pilij.

  • stāvlaukumā Sporta ielā 2c.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: Jelgava.lv un Raimonds Subatovičs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē