18.2 °C, 1.6 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSmilšu skulptūru parku plāno atvērt jūlija sākumā
Smilšu skulptūru parku plāno atvērt jūlija sākumā
15/06/2022

Stiprais un intensīvais lietus būtiski kaitējis smilšu skulptūrām, tās sabojājot, tāpēc smilšu skulptūru parku nolemts uz laiku slēgt. Jāpiebilst, ka jūnija nokrišņu norma Jelgavā ir 70 milimetri, taču no otrdienas līdz trešdienas rītam Jelgavā nolijuši 58,2 milimetri nokrišņu. Pašvaldības iestāde “Kultūra” uzrunājusi smilšu māksliniekus, un viņi pēc Līgo gatavojas atjaunot skulptūras, lai tās jau jūlija sākumā atkal būtu skatāmas apmeklētājiem.

“Vasara iesākusies ar ļoti lietainiem laikapstākļiem. Lija arī skulptūru veidošanas procesā, līdz ar to atšķirībā no citiem gadiem tās nepaspēja kārtīgi izžūt. Bet intensīvie nokrišņi tām diemžēl kaitēja pamatīgi. Aptuveni 80 procentiem skulptūru ir dažādi bojājumi, īpaši cietušas sīkās detaļas, un skulptūras šobrīd nav estētiski baudāmas,” atklāj pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

 

Laikapstākļi jebkuru skulptūru veidošanai vienmēr ir bijis liels izaicinājums, taču organizatori vairāk nekā 16 gadu laikā, kopš Jelgavā tiek veidotas smilšu skulptūras, ir pieredzējuši daudz ko un raduši risinājumus dažādām situācijām. Arī šobrīd “Kultūra” jau ir uzrunājusi māksliniekus, aicinot tos iesaistīties skulptūru atjaunošanā. “Darbs ieguldīts milzīgs, tāpēc vēlamies, lai sabojātās skulptūras tiktu atjaunotas un visu turpmāko vasaru kā jelgavnieki, tā pilsētas viesi varētu baudīt smilšu mākslu,” saka M.Buškevics, piebilstot, ka mākslinieki darbu pie skulptūru atjaunošanas varētu uzsākt pēc Līgo, taču tas lielā mērā ir atkarīgs no laikapstākļiem, kas ir ļoti mainīgi. “Pēc Līgo svētkiem tiks uzsākta skulptūru restaurācija, un ceram, ka jūlija sākumā smilšu parks jau atkal varēs vērt vārtus apmeklētājiem,” tā M.Buškevics, papildinot, ka parka atvēršana gan atkarīga no tā, cik raiti veiksies ar restaurācijas darbiem.

Informācija tiks publicēta mājaslapā www.jelgava.lv, kā arī pilsētas un iestādes “Kultūra” kontos sociālajos tīklos.

 

Jāuzsver, ka Jelgavā šobrīd top arī jaunas skulptūras – Pasta salā pieci mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Gruzijas veido lielformāta keramikas skulptūras par tēmu “Zīmes un nozīmes”. Skulptūras vasaras saulgriežos tiks dedzinātas vairāk nekā 1000 grādu karstumā, radot unikālu kvēlošanas šovu, kuru Pasta salā varēs vērot 21. jūnijā tieši pusnaktī. Skulptūru kvēlošanu ar īpašas noskaņas radīšanu papildinās folkloras kopa “Dimzēns”.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē