18 °C, 1 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSniegs un ledus jātīra arī no ēku jumtiem
Sniegs un ledus jātīra arī no ēku jumtiem
15/12/2022

Turpinoties aukstajam laikam aktuāla ir sniega un lāsteku tīrīšana no ēku jumtiem. Jelgavas Pašvaldības policija apseko pilsētas ēkas, lai uz tām neatrodas sniegs un ledus, kas var radīt apdraudējumu cilvēka veselībai un gadījumos, kad tas tiek konstatēts, veic pārrunas ar namu īpašniekiem.

Pašvaldības policija informē, ka pēdējo nedēļu laikā apsekotas vairāk nekā 112 adreses pilsētā, preventīvas pārrunas veiktas ar 97 īpašumu īpašniekiem par nepieciešamību novērst apdraudējumu, lai uz ēkām neatrodas sniegs un ledus. Atkārtoti apsekojot īpašumus konstatēts, ka apdraudējuma vieta ir norobežota un visbiežāk namu īpašnieki bīstamību ir novērsuši.

 

Ja publiskajā ārtelpā uz ēkām atrodas sniegs un ledus, kas rada apdraudējumu, īpašniekam nekavējoties jānorobežo teritorija ap bīstamo vietu un ne vēlāk kā 24 stundu laikā apdraudējums jānovērš. To nosaka pašvaldības saistošie noteikumi “Jelgavas valstspilsētas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un inženierbūvju uzturēšanu”. Par šo saistošo noteikumu prasību neievērošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 100 naudas soda vienībām (500 eiro), juridiskām personām līdz 300 naudas soda vienībām (1500 eiro).

 

Ja iedzīvotāji pamana bīstamas lāstekas vai sniegu uz jumta, kas var apdraudēt apkārtējos, lūgums ziņot Pašvaldības policijai pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē