20.8 °C, 1.9 m/s, 75.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSociālais atbalsts pilsētas skolēniem
Sociālais atbalsts pilsētas skolēniem
27/08/2023

Tuvojoties mācību gadam, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē (JSLP) aktīvi tiek saņemti iesniegumi pabalstam ēdināšanas pakalpojuma apmaksai vispārējās izglītības iestādē, profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai izglītojamajiem no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm, daudzbērnu ģimenēm un audžuģimenēm, kā arī pabalstam individuālo mācību piederumu iegādei skolēniem no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm un audžuģimenēm. Tāpat pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai 20 procentu apmērā no cenas var saņemt ikviens Jelgavā deklarēts 5.–6. klases skolēns, kurš mācās Jelgavas pašvaldības dibinātā vispārējās izglītības iestādē.

Pabalstam ēdināšanas pakalpojuma apmaksai un profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai var pieteikties visa mācību gada laikā. Pakalpojuma izskatīšanas un izpildes termiņš ir mēnesis no dienas, kad saņemts iesniegums. Taču, lai pašvaldības atbalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai vispārējās izglītības iestādē un profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai saņemtu jau no 1. septembra, iesniegums par pabalsta pieprasīšanu bija jāiesniedz līdz 15. augustam. Šajā laikā saņemti 716 daudzbērnu ģimeņu iesniegumi un 9 trūcīgu/maznodrošinātu ģimeņu iesniegumi.

Savukārt pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei piešķir skolēniem no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, kā arī audžuģimeņu bērniem, kuri mācās vispārējā izglītības iestādē, un šo pabalstu var pieprasīt līdz 30. septembrim. Līdz augusta vidum pabalstu bija pieprasījušas 47 ģimenes.

Pabalstu pieprasītājiem jāvēršas JSLP Pulkveža O.Kalpaka ielā 9, 115. kabinetā. Iesnieguma veidlapas pieejamas Jelgavas valstspilsētas mājaslapā www.jelgava.lv, sadaļā “Institūcijas”, “Sociālo lietu pārvalde”, “Veidlapas”. Papildu informācija – pa tālruni 63048914, 63007224.