-4.6 °C, 5 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSociālās uzņēmējdarbības ideju konkursā “Impulss” saņemti četri pieteikumi 
Sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursā “Impulss” saņemti četri pieteikumi 
09/11/2023

Noslēgusies pieteikšanās Jelgavas pašvaldības rīkotajam sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursam “Impulss”, un tās gaitā saņemti ideju pieteikumi no četriem uzņēmumiem. Šodien, 9. novembrī, dalībnieki prezentēs savu ideju konkursa vērtēšanas komisijai.

Saskaņā ar konkursa nolikumu tajā var piedalīties sabiedrības ar ierobežotu atbildību, saimnieciskās darbības veicēji un biedrības, kas reģistrētas Jelgavas administratīvajā teritorijā un darbojas Jelgavas pilsētā. Tādējādi, saņemot ideju pieteikumus, konkursa vērtēšanas komisija sākotnēji pārbaudīja iesniedzēju atbilstību konkursa nolikuma prasībām. “Visi dalībnieki atbilst prasībām un tiek virzīti uz nākamo konkursa vērtēšanas kārtu. Jau 9. novembrī uzņēmēji prezentēs savu ideju konkursa komisijai,” stāsta Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone, papildinot: prezentācijās dalībnieki iepazīstinās komisiju ar savas konkursa idejas mērķi, atklājot, kāda nozīmīga sociālā ietekme tiktu radīta tās realizācijas rezultātā.

Konkursa komisija vērtēs dalībnieku idejas un pārstāvētos uzņēmumus saskaņā ar konkursa nolikuma kritērijiem. Saistībā ar sociālo uzņēmējdarbību tiks ņemts vērā, vai idejas iesniedzējs ir sociālais uzņēmums, ir sagatavoti vai iesniegti dokumenti sociālās uzņēmējdarbības statusa iegūšanai vai tikai plānots uzsākt sociālo uzņēmējdarbību. Savukārt, vērtējot ideju, tiks ņemts vērā idejas inovatīvais aspekts, idejas apraksta vispusīgums un kvalitāte, idejas sociālā ietekme, idejas izaugsmes potenciāls, mērķa grupa, kā arī apzināts, vai naudas balva tiks izmantota idejas realizācijai. Uzvarētāji tiks noteikti, pēc minētajiem kritērijiem piešķirot punktus.

Konkursa noslēgumā uzvarētāji saņems naudas balvu: 1. vieta –1000 eiro; 2. vieta – 750 eiro; 3. vieta – 500 eiro. Tāpat komisijai ir tiesības piešķirt vienu veicināšanas balvu 100 eiro apmērā. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta novembra beigās.

Jāatgādina, ka Jelgavas pašvaldības rīkotais sociālās uzņēmējdarbības ideju konkurss “Impulss” notiek ar mērķi veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Jelgavas valstspilsētā, tostarp apzināt un novērtēt dalībnieku ieguldījumu sociālās uzņēmējdarbības attīstībā, popularizēt dalībnieku pieredzi sociālo problēmu risināšanā, sekmējot labāko ideju pārnesi citu uzņēmumu darbā un motivēt radīt jaunus sociālos uzņēmumus Jelgavas valstspilsētā.

Konkursā varēja pieteikt ideju, kas rada labvēlīgu un nozīmīgu sociālo ietekmi, nodarbinot mērķa grupas vai uzlabojot dzīves kvalitāti sabiedrības grupām, kuru dzīvi ietekmē sabiedrībai būtiskas problēmas, vai veicot citas sabiedrībai nozīmīgas darbības, kas rada ilgstošu pozitīvu sociālo ietekmi.