17.1 °C, 2.6 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSociāli mazaizsargātajām personām dala sejas maskas
Sociāli mazaizsargātajām personām dala sejas maskas
20/11/2020

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde šonedēļ saņēmusi valsts sagādātās sejas maskas, kas tiek dalītas iedzīvotājiem, kuriem noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī tiem, kuri uzturas naktspatversmē, dienas centros, krīzes centrā vai saņem aprūpes mājās pakalpojumu.

Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne stāsta, ka, valsts nodrošinātās sejas maskas pašvaldībai ir piegādātas un tiek organizēta to dalīšana. “Ņemot vērā to, ka Jelgavas pašvaldība šomēnes bez maksas jau izsniedza vairākkārt lietojamas sejas maskas maznodrošinātiem un trūcīgiem jelgavniekiem, valsts piegādātās sejas maskas prioritāri sociālie darbinieki izsniedz mūsu trīs dienas centru klientiem, naktspatversmes un krīzes centra klientiem, kā arī sociālie darbinieki tās nogādās jelgavniekiem, kuri saņem aprūpes pakalpojumu mājās.

 

Trūcīgie un maznodrošinātie jelgavnieki valsts nodrošinātās maskas var saņemt pie sociālajiem darbiniekiem, kad persona atjauno vai no jauna kārto trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu, kā arī tās var saņemt pēc iepriekšēja pieraksta, sazinoties ar Informācijas kabinetu pa tālruni 63048914 vai 63007224,” skaidro R.Stūrāne. Valsts noteiktā kārtība paredz, ka novembrī tiks izsniegta viena sejas maska, bet decembrī – otra. Jelgavai kopumā paredzētas 2400 sejas masku.

 

Jāuzsver, ka Jelgavas pašvaldība, rūpējoties par sociāli mazaizsargātāko grupu iedzīvotājiem, jau pirms valdības lēmuma sagādāja vairakkārt lietojamas sejas maskas un 2. un 9. novembrī organizēja to dalīšanu. “Jelgavas pašvaldība uz situāciju reaģēja daudz ātrāk,” uzsver R.Stūrāne. Tiem, kuri līdz šim vēl nav izņēmuši pašvaldības nodrošinātās sejas maskas, sociālie darbinieki tās izdalīs, kad persona pārvaldē ieradīsies atjaunot vai no jauna kārtot trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu, taču tās var saņemt, arī iepriekš piesakoties Informācijas kabinetā pa tālruni 63048914 vai 63007224.

 

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9 klienti tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, piesakoties pa tālruni 63048914 vai 63007224.

 

Ierodoties pārvaldē, obligāti ir jālieto sejas aizsargmaska, un klienti aicināti ievērot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē