18 °C, 1 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsSociāli mazaizsargātas personas apgādā ar mīksto inventāru
Sociāli mazaizsargātas personas apgādā ar mīksto inventāru
24/03/2021

Jelgavas pilsētas un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstniecības Latvijā sadraudzības rezultātā pašvaldība janvāra beigās no AAE Sarkanā pusmēness biedrības saņēma ziedojumu 20 000 eiro apmērā mīkstā inventāra iegādei Jelgavas sociāli mazaizsargātajām personām, kā arī šo iedzīvotāju mājokļa uzlabošanai. Noslēdzoties pirmajam no diviem plānotajiem iepirkumiem, no 24. marta Jelgavā ar gultasveļu, matračiem un citu inventāru tiek apgādātas trūcīgas ģimenes un citas sociāli mazaizsargātas personas.

“Ziedojumu izlietojam pa daļām – pirmajā iepirkumā mīksto inventāru par kopējo summu 6389,50 eiro mums piegādāja SIA “Slinteks” – 170 segu pārvalkus un palagus, 340 spilvendrānas, 175 segas, 195 spilvenus un 10 virsmatračus. Atbalsta saņemšanai esam apzinājuši sociāli mazaizsargātās personas mūsu pilsētā un šobrīd apgādājam 36 ģimenes ar bērniem, kā arī 20 bērnus ārpusģimenes aprūpē, 50 personas pensijas vecumā un 24 trūcīgas personas,” informē Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova. Drīzumā tiks izsludināts otrais iepirkums mīkstā inventāra iegādei, kā arī 3000 eiro no saņemtā ziedojuma tiks izlietoti vienas trūcīgas ģimenes mājokļa labiekārtošanai.

 

Ziedojums saņemts Sarkanā pusmēness labdarības organizācijas un AAE vēstniecības kopīgā projektā. AAE Sarkanā Pusmēness kustība dibināta 1983. gadā un ir brīvprātīgo humanitārās palīdzības organizācija, kas ik gadu atbalsta oficiālas institūcijas visā pasaulē. Atbalsts Jelgavai ticis sniegts ziemas palīdzības kampaņā Latvijas iedzīvotājiem. Līdzīgi projekti tiek īstenoti visā Latvijā un pasaulē, iesaistoties dažādām AAE pārstāvniecībām.

 

Atbalsts sniegts tieši Jelgavai, pateicoties AAE vēstnieces Latvijā Hanānas Halfānas Ubaidas Alī Almadhanī personīgai iesaistei un izrādītajām simpātijām mūsu pilsētai. Kā skaidro vēstniecībā, Jelgava ir viena no pilsētām, kuru vēstniece apmeklēja iepazīšanās vizītē 2018. gada janvārī. Jelgavas pilsēta patīkami pārsteidza vēstnieci, tāpēc sadarbība turpinās arī 2021. gadā. Jāpiebilst, ka vēstniece Jelgavu apmeklēja arī 2020. gada septembrī rezidējošo vēstnieku vizītē. “Mums ir patiess prieks, ka vēstniecībai bija iespēja īstenot projektu sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu. Tas dos labumu Jelgavas iedzīvotājiem, kuriem tas visvairāk ir nepieciešams. Ceram, ka segas un gultas veļas komplekti sildīs iedzīvotājus arī nākamajos aukstajos ziemas mēnešos. Vēstniecība ir pateicīga Jelgavas pilsētas pašvaldībai par sadarbību šī projekta īstenošanā un cer uz turpmāku sadarbību un jauniem kopprojektiem,” uzsver AAE vēstniecības politiskā padomniece Sintija Lejniece.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē