18 °C, 1.3 m/s, 75 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsSociālo lietu pārvaldē pieredzē Lietuvas kolēģi
Sociālo lietu pārvaldē pieredzē Lietuvas kolēģi
23/09/2019

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē pieredzes apmaiņas vizītē ieradušies sociālie darbinieki no Iecavas un Pakrojas (Lietuva) pašvaldības, lai iepazītos ar Jelgavas pieredzi darbā ar personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Viesi Jelgavā apmeklēja Grupu dzīvokļus, kā arī dienas centrus “Integra” un “Harmonija”. Kaimiņvalsts kolēģi bija patīkami pārsteigti, ka Jelgavā cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem tiek pievērsta tik liela uzmanība.

Jelgavas grupu dzīvokļos klientu uzraudzība notiek visu diennakti un jebkurā brīdī klienti var lūgt personāla atbalstu. Dzīvokļi atrodas sociālajā mājā un, kad iemītnieks ir gatavs uzsākt patstāvīgu dzīvi, viņam ir iespēja dzīvot patstāvīgi kādā no sociālās mājas dzīvokļiem.

Atšķirībā no Jelgavas, Lietuvā gan Grupu dzīvokļos, gan dienas centros personām ar garīga rakstura traucējumiem ir lielāks klientu skaits, bet mazāks personāla skaits, tādēļ ne vienmēr iespējams nodrošināt maksimālo uzmanību katram klientam un viņa problēmām. Tāpat grupu dzīvokļu darbinieki ir liels atbalsts klientiem darba meklēšanā, ikdienas prasmju uzlabošanā un citos jautājumos.

Foto: Jelgavas pilsēta