11.7 °C, 3.6 m/s, 83.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiŠodien Jelgavā “Metāla svētki”
Šodien Jelgavā “Metāla svētki”
08/09/2018

Mašīnbūves un metālapstrādes nozare jau vēsturiski ir viena no vadošajām rūpniecības nozarēm pilsētā, tādēļ jau astoto gadu Jelgavā notiek Metāla svētki, pulcējot nozares uzņēmumus, meistarus un amatniekus, kā arī izglītības iestādes, kurās iespējams apgūt mācību programmas metālapstrādes nozarē un inženierzinātnēs. Jau šodien, 8. septembrī,  svētki ar moto “Metāla stāsts” no pulksten 10 līdz 15. gaidīs ikvienu interesentu Jelgavā, Pasta salā.

Metāla svētki pirmoreiz notika 2005. gadā, un šo gadu laikā tie kļuvuši par nozīmīgu nozares notikumu un svētkiem pilsētas un Latvijas mērogā. Arī šogad Pasta salā varēs sastapt jomas profesionāļus un izzināt metālapstrādes nozares jaunākās tendences.

Izgudrojumu un inovāciju izstāde “Minox Zemgale 2018”

Pirmo reizi Metāla svētku laikā notiks izgudrojumu un inovāciju izstāde “Minox Zemgale 2018”. Tajā varēs apskatīt vairāk nekā 48 izgudrojumus, ko radījuši dažāda vecuma interesenti – gan pamatskolas skolēni, gan skolu pedagogi un pat zinātnieki. Izstādē savu izgudrojumu var prezentēt ikviens neatkarīgi no vecuma.

Novērtēt izgudrotāju veikumu, nobalsojot par savu favorītu, varēs ikviens svētku apmeklētājs. Savukārt visi izstādes dalībnieki būs aicināti piedalīties izstādē “Minox 2018” Rīgā, cīnoties par iespēju doties uz starptautisku triju dienu izgudrojumu biznesa izglītības semināru Kembridžā, Anglijā. Izstādes dalībnieku vidū ir arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēni un pedagogi, LLU zinātnieki.

Meistarklases un uzņēmēju, amatnieku stendi

Metālapstrādes nozares daudzveidību varēs izzināt, apmeklējot uzņēmēju, amatnieku un meistaru stendus. Piemēram, SIA “Mitausteel” un “Hansa-Flex Hidraulika” piedāvās metālapstrādes pakalpojumu un metināšanas darbnīcas. Ar apkures iekārtām, dārza tehniku, griliem, kūpinātavām un vējrādītājiem iepazīstinās SIA “Lange Tech” speciālisti, savukārt uzņēmuma “Gaschema” stendā varēs uzzināt interesējošo par uzņēmumā ražoto un tirgoto gāzu pielietojumu metālapstrādē.

Svētkos būs iespēja apskatīt arī pēc individuāla dizaina veidotus metālizstrādājumus, sākot ar rotaslietām līdz apjomīgām konstrukcijām, tehnikai, veciem un jauniem spēkratiem, darba galdiem, instrumentiem, izejvielām un materiāliem, lai svētku apmeklētājiem dotu iespēju iepazīties ar metāla plašo pielietojumu mūsu dzīvē un nozarei nepieciešamajām profesionālajām prasmēm.

Konkurss metinātājiem

Šie ir svētki ne vien izziņai, bet arī profesionālo kompetenču apliecināšanai, tādēļ katru gadu tajos notiek konkurss metinātājiem. Konkursa 1. vietas ieguvējs saņems profesionālu metināšanas iekārtu no “Sanistal”, bet 2. un 3. vietas ieguvēji – hameleona maskas no atbalstītājiem “ESAB Latvia” un “AGA”. Pieteikties konkursam var pa tālruni 26171465.

 

Iepazīšanās ar izglītības programmām metāl­apstrādē un inženierzinātnēs

 

Ar izglītības programmām metāl­apstrādē un inženierzinātnēs iepazīstinās LLU, Jelgavas tehnikums, Jelgavas Amatu vidusskola, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, kā arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikums. Interesenti varēs iesaistīties praktiskajās darbnīcās, apskatīt izglītības iestādēs darinātos metālkalumus un metāllējumus, kā arī virpotus un metinātus izstrādājumus.

Savukārt bērnu un jauniešu centrs “Junda” iepazīstinās ar interešu izglītības piedāvājumu tehniskās jaunrades jomā, bet Jelgavas pilsētas bibliotēkas stendā varēs aplūkot grāmatu izstādi “Metāla stāsts cauri gadsimtiem”. Tradicionāli Metāla svētku gaitā varēs iepazīties ar ZRKAC jaunās sezonas izglītības piedāvājumu.

Auttostāvietas un satiksmes ierobežojumi pasākum laikā

Dalība svētkos bez maksas.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība un JPPI “Kultūra”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē