24.4 °C, 4.8 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaŠodien tiek atzīmēta Pasaules veselības diena
Šodien tiek atzīmēta Pasaules veselības diena
07/04/2021

Ik gadu 7. aprīlī, dienā, kad 1948. gadā tika dibināta Pasaules Veselības organizācija, tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena. Tās mērķis ir atgādināt cilvēkiem par vienu no lielākajiem dārgumiem, kas mums uzticēts – veselību –, aktualizēt iedzīvotāju tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus un uzsvērt viņu pienākumu rūpēties un būt atbildīgiem par savu veselību.

Atzīmējot Pasaules Veselības dienu, Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde “Kultūra” ar muzikālu sveicienu iepriecinās veselības aprūpes jomā strādājošos, kā arī pacientus. Dienas gaitā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra darbiniekus, Jelgavas pilsētas slimnīcas un slimnīcas “Ģintermuiža” darbiniekus un pacientus ar muzikālu uzstāšanos sveiks dziedātājs Mārtiņš Kanters. Kā uzsver iestādē “Kultūra”, sveicieni paredzēti tieši iestādēs strādājošajiem un pacientiem, tāpēc uzstāšanos laikā garāmgājēji aicināti nepulcēties un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

 

Jāpiebilst, ka ik gadu Pasaules Veselības diena tiek aizvadīta ar konkrētu virstēmu. Šogad tā notiek ar saukli “Veidosim taisnīgāku un veselīgāku pasauli ikvienam”, aicinot sabiedrību aizdomāties un aktualizēt jautājumus par vienlīdzīgām iespējām saņemt veselības aprūpi visā pasaulē un visās sabiedrības grupās. Vairāk informācijas angļu valodā var iegūt Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē