26.8 °C, 3.6 m/s, 38.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaŠodienas un pagātnes Jelgava krustvārdu mīklā
Šodienas un pagātnes Jelgava krustvārdu mīklā
25/10/2020

Jau pusgadu ik mēnesi informatīvajā izdevumā Jelgavas Vēstnesis un pilsētas mājaslapā www.jelgava.lv publicējam jelgavnieku sagatavotās krustvārdu mīklas, kas tapušas pilsētas 755. jubilejas konkursā. Oktobra mīklas autore ir Vija Dzelme, kas sevi par jelgavnieci sauc jau kopš 1962. gada, kad no Limbažiem atnākusi mācīties uz Jelgavas 1. vidusskolu, ko šobrīd pazīstam kā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu. Viņas radītā krustvārdu mīkla ietver daudzpusīgu vēsturiskās un šodienas Jelgavas apskatu.

“Savulaik krustvārdu mīklas pildīju ļoti aktīvi, bet tagad, kad dzīvē ir ienācis dators, tam tik daudz laika neatliek. Šī savā ziņā bija atgriešanās pie kādreizējās aizraušanās, taču pēc dabas esmu cilvēks, kas meklē iespējas iesaistīties un piedalīties, līdz ar to šī svētku akcija mani uzrunāja. Pēdējā laikā mūsmājās ļoti aktīvi tiek apspriesti dažādi vēstures jautājumi, brīvo laiku izmantojam, lai apceļotu Latvijas muižas un pilis, un jāsaka, ka labi esmu pazīstama arī ar mūsu Jelgavas pili, kas teju 20 gadus bija mana darbavieta, strādājot Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, tāpēc arī jautājumi lielākoties ir par vēsturi. Neskatoties uz to, mīklas tapšana sniedza daudz jaunatklājumu, jo izzināju arī sev mazāk zināmus faktus par Jelgavu,” stāsta autore.

 

V.Dzelmes Jelgavai veltīto krustvārdu mīklu meklējiet “Jelgavas Vēstneša” 22. oktobra numurā vai arī lejupielādējiet ŠEIT.

 

Iepriekšējās krustvārdu mīklas mājaslapā www.jelgava.lv tiek apkopotas īpašā sadaļā, kas pieejama ŠEIT. Turpat atrodams arī atskats uz pilsētas 755. dzimšanas dienu – notikumu apskati, video, virtuālās izstādes un spēles.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē