15.8 °C, 1.1 m/s, 80.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSodītas trīs personas par distances neievērošanu; viena persona pārkāpusi karantīnas noteikumus
Sodītas trīs personas par distances neievērošanu; viena persona pārkāpusi karantīnas noteikumus
06/05/2020

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija aizvadītajā nedēļā sastādījusi trīs administratīvā pārkāpuma protokolus, uzliekot 50 eiro naudas sodu jauniešiem, kuri neievēroja distancēšanās noteikumus, kā arī policija ir uzsākusi vienu administratīvo lietvedību par to, ka kāda ar Covid-19 inficēta persona pārkāpa karantīnas noteikumus, neatrodoties savā dzīvesvietā. 

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce informē, ka aizvadītajā nedēļā Pašvaldības policijas ekipāžas 137 reizes apsekoja iedzīvotāju biežākās pulcēšanās vietas Jelgavā – izglītības iestāžu sporta laukumus, skeitparku pie Jelgavas ledus halles, parkus, skvērus, zupas virtuves un citas.  

 

Policija arī apsekoja ar Covid-19 vīrusu inficētās personas to dzīvesvietās. “Vienā no gadījumiem kolēģi konstatēja, ka ar Covid-19 inficētā persona neatrodas mājās. Par epidemioloģijas drošības prasību neievērošanu ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība un lieta nosūtīta Veselības inspekcijai. Pārējās ar Covid- 19 inficētās un apsekotās personas karantīnas noteikumu nav pārkāpušas,” stāsta S.Reksce. 

 

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Operatīvās vadības nodaļā pagājušajā nedēļā tika saņemti 54 izsaukumi, tostarp 35 izsaukumi – maija brīvdienās. No tiem lielākā daļa bija ziņojumi no privātpersonām par personu pulcēšanos un distancēšanās noteikumu neievērošanu. “Pēc šādiem ziņojumiem policisti dodas uz notikumu vietu, veic preventīvas pārrunas ar iedzīvotājiem, aicinot būt atbildīgiem un ievērot drošības pasākumus,” norāda S.Reksce. Vienā no izsaukumiem Patruļpolicijas ekipāža, ierodoties notikuma vietā, satika trīs jauniešu kompāniju, kurā jaunieši neievēroja divu metru distancēšanās ierobežojumus. Visiem trim 18 gadus veciem jauniešiem tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, uzliekot naudas sodu 50 eiro apmērā katram.

 

Pašvaldības policija ik dienu patrulē Jelgavas pilsētā, pārraidot skaļrunī aicinājumu par pulcēšanās un distances ierobežojumu ievērošanu, aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē