23.2 °C, 2.8 m/s, 55.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaŠogad ielu seguma divkārtu virsmas apstrāde pilsētā veikta 11 ielās
Šogad ielu seguma divkārtu virsmas apstrāde pilsētā veikta 11 ielās
01/10/2021

Lai nodrošinātu komfortablākus braukšanas apstākļus un samazinātu ielu uzturēšanas izmaksas, šogad no maija līdz septembrim 11 pilsētas grantēto ielu posmos veikta divkārtu virsmas apstrāde.

Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” informē, ka kopumā virsmas apstrāde šogad veikta 11 ielās 23 587 kvadrātmetru platībā. Līdz ar šiem darbiem noregulēts arī komunikāciju kapju un sadzīves kanalizācijas aku vāku augstums, kā arī papildinātas nomales. Grants seguma ielu divkārtu virsmas apstrāde šogad notikusi Līču ielas, Emburgas ielas, Birzes ielas, Cepļa ielas, Dārza ielas, Egas ielas, Iecavas ielas, Kārļa ielas, Kronvalda ielas, Akmeņu ielas un Platones ielas posmos.

 

 

Lai uzlabotu satiksmes drošību, Līču ielā, Emburgas ielā, Birzes ielā, Cepļu ielā, Dārza ielā, Iecavas ielā, Kronvalda ielā, Akmeņu ielā un Platones ielā noteikts maksimālā ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā. Grants seguma ielās krustojumos ar ielām, kurās veikta divkārtu virsmas apstrāde, uzstādītas ceļa zīmes Nr.206 “Dodiet ceļu”.

 

Divkārtu virsmas apstrāde ir ielu uzturēšanas veids, kuru veic gan uz melna seguma, gan uz grants ielām. Grants seguma ielām tiek uzklāts šķembu slānis un melnā sega – bituma emulsija, tādējādi ielas segums vairs neput, tiek nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi, kā arī samazinās ielu uzturēšanas izmaksas, jo iela nav jāgreiderē un jāatputekļo.

 

Divkārtu virsmas apstrādes seguma kalpošanas ilgums ir atkarīgs no satiksmes intensitātes un kravas transporta pārvietošanās biežuma. Ielas virsmas segums iegūst asfaltam līdzīgu segumu, tomēr tas nav pielīdzināms asfalta seguma noturībai un nestspējai, tādēļ to var sabojāt intensīva kravas transporta satiksme vai pārgalvīga manevrēšana.

 

“Pilsētsaimniecībā” norāda, ka šajās ielās pastiprināti tiek uzraudzīta satiksmes drošība un veikta satiksmes intensitātes uzskaite. Tiek izvērtēti piemērotākie risinājumi par papildu maksimālā braukšanas ātruma ierobežojumiem, piemēram, ātrumvaļņu izbūve. Ātrumvaļņu ierīkošana tiks izvērtēta 2022. gada budžeta ietvaros. Darbi tiks organizēti saskaņā ar piešķirto budžetu.

 

 

Foto: “Pilsētsaimniecība”

 

Infografika: Jelgava.lv

 

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē