8.9 °C, 8.1 m/s, 64.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaŠogad veiks divu Lielupes tilta balstu zemūdens remontu
Šogad veiks divu Lielupes tilta balstu zemūdens remontu
21/02/2024

Lai novērstu Lielupes tilta balstu masīva betona bojājumus, šogad tiks veikti divu tilta balstu zemūdens remontdarbi. Jāpiebilst, ka šobrīd arī turpinās būvniecības ieceres izstrāde, kas paredz Lielupes tilta brauktuves remontu.

Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada attīstības programmas 2023.–2029. gadam investīciju plāna sadaļā “Autoceļu, ielu, tiltu un satiksmes pārvada attīstība” ir iekļauta projekta ideja “Lielupes tilta remonts”. Tās ietvaros, lai uzlabotu tilta pār Lielupi nestspēju un ilgmūžību, šogad paredzēts veikt akūti nepieciešamos Lielupes tilta otrā un trešā balsta zemūdens remontdarbus. Atbilstoši pagājušajā gadā izstrādātajam tehniskajam risinājumam tiks veikti remontdarbi, kas ietver bojātā betona nokalšanu, remontējamo vietu tīrīšanu, veidņu montāžu un demontāžu, jauna torkretbetona slāņa izveidi un citus darbus. Darbus paredzēts sākt maijā un pabeigt līdz gada beigām.

Kopējās plānotās tilta balstu remonta izmaksas ir 231 930,59 eiro. Projekta īstenošanai pašvaldība ņems aizņēmumu Valsts kasē 197 141 eiro apmērā, bet 34 789,59 eiro ir pašvaldības budžeta līdzekļi. Par to lēma deputāti 20. februāra domes sēdē.

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā ir uzsākta un šobrīd turpinās būvniecības ieceres “Brauktuves un ietves seguma atjaunošana Lielajā ielā un Rīgas ielā posmā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Kalnciema ceļam, Jelgavā” izstrāde, kas paredz Lielupes tilta brauktuves remontu, ietverot deformācijas šuvju pārbūvi, tilta margu krāsojuma atjaunošanu, gājēju un velosipēdistu drošības uzlabošanu. Projektēšanu plānots pabeigt šoruden. Būvdarbu realizācija ir iekļauta attīstības programmas 2023.–2029. gada investīciju plānā. Projekta realizācija ir atkarīga no pašvaldības budžeta un finansējuma piesaistes iespējām.