31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiŠonedēļ – Jelgavas pilsētas svētki
Šonedēļ – Jelgavas pilsētas svētki
23/05/2016

Lai jelgavnieki sajustu, ka ir daļa no Jelgavas, katrs pilsētas iedzīvotājs ar savām pozitīvajām emocijām un dalību pasākumos reizē būs arī svētku veidotājs. Šogad svētki norisināsies no 27. līdz 29. maijam, un aktivitāšu moto ir “Pa gabaliņam Jelgavu lieku”.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Lai jelgavnieki sajustu, ka ir daļa no Jelgavas, katrs pilsētas iedzīvotājs ar savām pozitīvajām emocijām un dalību pasākumos reizē būs arī svētku veidotājs. Šogad svētki norisināsies no 27. līdz 29. maijam, un aktivitāšu moto ir “Pa gabaliņam Jelgavu lieku”.

Kā lielākā Pilsētas svētku “odziņa” šogad paredzēts 3D multimediāls šovs “… kādu nakti pilsētā ienāca mežs!” jeb gaismu un video projekciju performances uz kokiem, ko Pasta salā varēs vērot piektdienas un sestdienas vakarā. Projekta stāsts veidots, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa “Zaļās pasakas” un tās motīviem – pilsētā ienāks mežs, kura koki prot runāt. Multimediālais šovs veidots kā 40 minūšu gara animācija par pieciem abstraktiem tēliem – meža gariem. Šova laikā Pasta salas koki atdzīvosies, tādējādi parādot, cik Latvija ir skaista, un sacīs novēlējumus pilsētai.

Gājiens un divas balles Hercoga Jēkaba laukumā un Pasta salā

Svētkus tradicionāli atklās svinīgais gājiens, kas paredzēts piektdien, 27. maijā, pulksten 18. Tajā, pārstāvot dažādas iestādes, uzņēmumus, organizācijas un interešu grupas, aicināts piedalīties ikviens jelgavnieks, apliecinot, cik vienoti ir Jelgavas iedzīvotāji. Šogad ne tikai visu Pilsētas svētku, bet arī gājiena moto ir “Pa gabaliņam Jelgavu lieku”. Gājiena dalībnieku pulcēšanās paredzēta Pulkveža Oskara Kalpaka un Svētes ielā. Gājiens vedīs pa Lielo ielu, Uzvaras ielu un Krišjāņa Barona ielu. Tam iepriekš nav jāpiesakās.

Pēc gājiena svētku atklāšanas stafeti Hercoga Jēkaba laukumā pārņems mūziķi, kuri jelgavniekiem dāvās koncertu “Ceriņu laikā”. Tajā uzstāsies dziedošais aktieris Andris Bērziņš ar programmu “Bērziņa balzams”, “Laimas muzykanti”, “6. jūdze”, “Mākoņstūmēji” un dīdžejs Roberts Lejasmeijers. Savukārt jaunieši aicināti svētkus ieskandināt Pasta salā, kur varēs doties muzikālā ceļojumā no funk, soul, jazz līdz hip-hop un disco noskaņām ar DJ Brotha D, DJ Janiz, grupu “Laika Suns” un “Augša”.

Arī Pilsētas svētku otrajā dienā, 28. maijā, Hercoga Jēkaba laukumā paredzēta Latvijā zināmu mūziķu uzstāšanās. Koncertprogrammā “Starp diviem tiltiem” jelgavniekus priecēs Fēlikss Ķiģelis, grupa “Credo” un Ivars Pētersons ar grupu, bet vakaru noslēgs dejas ar DJ JAX. Savukārt Pasta salā jau otro gadu skanēs džeza mūzikas koncerts, kurā muzicēs Jelgavas bigbends un draugi.

Radošie un drosmīgie jelgavnieki

Moto “Pa gabaliņam Jelgavu lieku”, kas caurvīs visas Pilsētas svētku aktivitātes, aizgūts no 4. sākumskolas 5. klases skolnieces Samantas Gindras dzejoļa “Jelgavas mozaīka” rindām. Pērn novembrī ar šādu nosaukumu pirmatskaņojumu piedzīvoja Gundara Caunes un Ulda Timmas veidotais koncertuzvedums, kas šogad atkal dosies pie skatītājiem. Koncertuzvedums arī šoreiz ļaus sajust pilsētu caur jelgavnieku izdziedātām un komponētām dziesmām, izdejotām dejām un sarakstītām dzejas rindām, jo tieši cilvēki ir tie, kas veido savu pilsētu. To, cik talantīgi cilvēki ir Jelgavā, koncertā parādīs “TirkizBand”, Jānis Kurševs, Žoržs Siksna, Vilnis Dumpis, Līva Dumpe, Endijs Rožkalns, Jelgavas popkoris, popgrupa “Noslēpums”, popgrupa “Lai skan”, koris “Spīgo”, tautas deju ansamblis “Lielupe”, bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Vēja zirdziņš” un pavadošā grupa Edgara Jasa vadībā. Biļešu cena – 3 – 5 eiro.

Amatu diena un ekskursijas

Sestdien, 28. maijā, Hercoga Jēkaba laukumā pulcēsies vairāk nekā 200 tirgotāju. Būtiski, ka šogad tirdziņā amatnieki ne tikai piedāvās iegādāties savus darinājumus, bet arī demonstrēs savas amatu prasmes, piedāvājot tās apgūt interesentiem.

Kā ierasts, arī šogad Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs Pilsētas svētkos jelgavniekus aicinās doties ekskursijās. Piedāvājumā ir divas bezmaksas ekskursijas – “Jelgavas pils stāsti un noslēpumi” un “Jelgava 94”. Ekskursijām iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005447 vai e-pastu .

Laikmetīgā deja un motošovs

Brīvā dabā piektdienas, 27. maija, vakarā deju centra “Cukurfabrika” teritorijā notiks laikmetīgās dejas izrāde “Ārā”. Izrāde tapusi, iedvesmojoties no Henrika Ibsena lugas “Brands” tēmām. Izrādē piedalīsies Juris Kaukulis un Kaspars Tobis no grupas “Dzelzs vilks” un Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas studenti. Biļešu cena – 3 eiro.

Arī tehnikas cienītājiem Pilsētas svētkos būs ko redzēt. 28. maija vakarā Pasta ielā starp Dobeles un Krišjāņa Barona ielu būs “Stuntfighters Streetbike Freestyle” motošovs, tādēļ autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem – laikā no pulksten 19 līdz 22 Pasta ielas posms satiksmei būs slēgts. Savukārt nākamajā dienā Pasta salā būs iespēja aplūkot seno motociklu izstādi.

Svētku programma

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē