18 °C, 1.7 m/s, 96.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaŠonedēļ Jelgavas sporta hallē notiks alpīnisma sacensības
Šonedēļ Jelgavas sporta hallē notiks alpīnisma sacensības
22/09/2022

Pēc neliela pārtraukuma šonedēļ 24. un 25. septembrī Jelgavas sporta hallē notiks starptautiskās alpīnisma tehnikas sacensības “Remosa kauss 2022”, kas šoreiz vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts alpīnisma tehnikā telpās. Piedalīsies gan sportistu, gan amatieru komandas.

Sacensības komandām alpīnisma tehnikā “Remosa kauss” Jelgavas sporta hallē pirmo reizi notika 2020. gada februārī. Sporta hallē tika ierīkotas speciālas trases un izveidotas dažādas grūtības pakāpes distances. Toreiz sacensības pulcēja 16 komandas – ap 100 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Biedrība “Remoss”, apzinoties savas iespējas, materiāltehnisko bāzi un pieredzi, nolēmusi turpināt tradīciju un šogad Jelgavā rīko sacensības komandām. Vienlaikus tas būs arī Latvijas čempionāts alpīnisma tehnikā telpās. Sacensību mērķis ir alpīnisma tehnikas elementu precīza un ātra izpilde, sacensību apstākļus pielīdzinot reālām situācijām kalnos tehniskos alpīnisma maršrutos.

 

Sacensībās piedalīsies pieaugušo komandas divās grupās – sportisti un amatieri, taču dalībniekiem ir jābūt vismaz priekšzināšanām alpīnismā. Biedrībā “Remoss” norāda, ka sacensībās dalība tiks apstiprināta līdz 25 komandām četru cilvēku sastāvā. Plānots, ka piedalīsies ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas komandas un tās būs lielākās starptautiskās alpīnisma tehnikas sacensības Latvijā šogad.

 

Gan sportistu, gan amatieru grupām sacensības notiks divās kārtās – paredzēta kvalifikācija un fināls. Sacensības sāksies 24. septembrī – no pulksten 8.30 līdz 9 paredzēta komandu reģistrācija, pēc tam būs sacensību atklāšana, distanču parādīšana un izskaidrošana, bet no pulksten 10 līdz 18 komandas veiks kvalifikācijas distances. Sacensības turpināsies 25. septembrī – fināla distanču starts paredzēts pulksten 9.30. Pēc fināliem būs apbalvošana.

 

Jelgavas sporta hallē atkarībā no dalībnieku skaita tiks izveidotas ne mazāk kā septiņas distances, un katrai komandai, tās veicot, būs jākrāj punkti, pēc kuriem noteiks tās četras komandas katrā grupā, kas sacentīsies finālā. Jāpiebilst, ka sporta grupas uzvarētājkomanda saņems arī ceļojošo kausu.

Alpīnisma tehnikas sacensības vērot aicināti arī skatītāji – viņiem tiks izveidota atsevišķa zona. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē