15.8 °C, 3 m/s, 72.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeŠonedēļ pareizticīgie svin Ziemassvētkus
Šonedēļ pareizticīgie svin Ziemassvētkus
06/01/2021

Pareizticīgo Ziemassvētki, kas ik gadu tiek svinēti naktī no 6. uz 7. janvāri un 7. janvāra dienā, ir pareizticīgo un vecticībnieku atzīmēti Kristus piedzimšanas svētki, dēvēti arī par Dieva parādīšanās svētkiem.

Tiem jelgavniekiem, kuri šajā nedēļā atzīmē pareizticīgo Ziemassvētkus, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš īpašā videosveicienā novēl, lai jaunais gads un gaišā laika tuvošanās sniedz cerību, mīlestību, savstarpējo sapratni un atbalstu. Savukārt Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles bīskaps Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas eparhijas vikārs Jānis Sičevskis aicina darīt labu gan sev tuviem, gan svešiem cilvēkiem un nesavtīgi palīdzēt grūtā brīdī, saglabāt cerību un mīlestību uz sev apkārtējiem.

 

Šogad pareizticīgo Ziemassvētkus Jelgavas pilsētā nepavada tradicionālais šiem svētkiem veltīts koncerts, taču neizpaliek mazāks muzikāls sveiciens. Solistes Jeļenas Kravčenko, čellista Jevgeņija Ignatenko un pianistes Anastasijas Vasiļjevas izpildījumā pareizticīgo Ziemassvētkos jelgavniekiem veltīta dziesma “Gaisma”.

 

 

Ievērojot ārkārtējās situācijas laikā noteiktos ierobežojumus, paredzamas izmaiņas arī Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles svētku dievkalpojumos. Vakara dievkalpojums 6. janvārī sāksies pulksten 17, taču nakts laikā, saistībā ar ierobežojumiem, nenotiks agrā liturģija.

 

7. janvāra svētku dievkalpojumi sāksies pulksten 6.15 un 8.30. Ievērojot noteiktos ierobežojumus, klātienē katedrāles dievkalpojumā varēs piedalīties ierobežots skaits cilvēku. Baznīcas apmeklētāji var ierasties tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus, katram apmeklētājam tiek nodrošināti 10 kvadrātmetri no pieejamās telpu platības un attiecīgajā vietā vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 20 procenti no kopējā iespējamā cilvēku skaita. Vairāk informācijas – ŠEIT.

 

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25. decembrī un 26. decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7. janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin šajā datumā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē