23.2 °C, 3 m/s, 62.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaŠonedēļ pret Covid-19 Jelgavas slimnīcā plānots vakcinēt 60 mediķus
Šonedēļ pret Covid-19 Jelgavas slimnīcā plānots vakcinēt 60 mediķus
29/12/2020

Jelgavas slimnīcā sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19. Pirmdien vakcīnu saņēmuši 20 mediķi, un šonedēļ kopumā slimnīcā plānots vakcinēt 60 medicīnas darbiniekus.

“Pēc mūsu pieprasījuma esam saņēmuši pirmo 60 vakcīnu piegādi, taču kopumā mūsu slimnīcai paredzētas 320 vakcīnas. Vakcinācijas procesa plānošana ir ļoti atbildīgs darbs. Tikai injekcijai vien vienai personai ir nepieciešamas 15 minūtes, taču vēl pirms tam ir jāpārbauda personas veselības stāvoklis konkrētā brīdī, un arī tas prasa zināmu laiku. Mediķi uz vakcinēšanu ierodas pēc saraksta noteiktā laikā,” stāsta Jelgavas slimnīcas valdes loceklis Andris Ķipurs, norādot, ka Jelgavas slimnīca nodrošina arī neatliekamās medicīniskās palīdzības speciālistu vakcinēšanu.

 

Pirmajā dienā pret Covid-19 pilsētas slimnīcā vakcinētas 20 ārstniecības personas un tikpat cilvēku plānots vakcinēt arī otrdien un trešdien. A.Ķipurs norāda, ka pret Covid-19 jau vakcinētajām personām līdz šim nav novērotas komplikācijas vai blakusparādības. Nākamās vakcīnas Jelgavas slimnīca pieprasīs jaunajā gadā.

 

A.Ķipurs atklāj, ka Jelgavas slimnīcā šobrīd ārstējas 40 Covid-19 slimnieku, taču šis skaitlis ir ļoti mainīgs – vieni pacienti tiek izrakstīti, viņu vietā atkal nāk klāt citi.

 

Jāpiebilst, ka pirmās ražotāja “BioNTech-Pfizer” vakcīnas “Comirnaty” Latvijā tika nogādātas sestdienas, 26. decembra, rītā. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā – vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt no +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, informē Veselības ministrijā.

 

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 vakcīnu devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas. Nākamās vakcīnu piegādes plānotas ap 4. vai 5. janvāri, kad Latvija saņems līdzīgu apjomu devu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē