18.8 °C, 0.5 m/s, 77 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiŠonedēļ sāksies starptautiskais tautas deju festivāls
Šonedēļ sāksies starptautiskais tautas deju festivāls
11/07/2005

Festivāla mērķis ir pulcināt vienkopus Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, rādot katras dalībvalsts kolektīva individualitāti atsevišķi veidotajās programmās, lai šādi dejotāji gūtu iespēju papildināt pieredzi un tiktu radīta iespēju “izprast, kādi mēs paši esam – Latvijas dejotāji”.

Kā  informēja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste llma Birzniece, festivālā piedalīsies deju grupas no Latvijas, Francijas, Horvātijas, Krievijas, Portugāles, Ukrainas, Vācijas, Grieķijas, kā arī no tālās Ēģiptes.

13.jūlijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks festivāla dalībnieku iepazīšanās diena.

“Sudmaliņu” laikā notiks arī koncerti pansionātos veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. 14.jūlijā plkst.12 notiks labdarības koncerti četrās dažādās vietās.

Pansionātā “Mežciems”, kurā dzīvo veci cilvēki un invalīdi, uzstāsies deju grupas no Igaunijas, Grieķijas, Francijas, kā arī “Jukums” no Alūksnes.

Rehabilitācijas centrā “Vaivari” gan lieliem, gan maziem par prieku dejos tautas deju ansambļi no Vācijas un Krievijas, kā arī “Sābri” un “Svātra” no Daugavpils.

Sociālās aprūpes centrā “Ezerkrasti”, kur lielākoties cilvēki pavada vecumdienas, taču dzīvo arī gados jauni cilvēki ar īpašām vajadzībām, uzstāsies dejotāji no Portugāles, Ēģiptes, Ukrainas un “Zalktis” no Latvijas.

Savukārt sociālās integrācijas centrā “Jaundubulti”, kur šobrīd dzīvo tikai veci cilvēki, koncertēs deju grupas no Horvātijas, Krievijas un “Jampadracis” no Limbažiem.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks 14.jūlijā plkst.19 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, bet plkst.22 – danču vakars “Eiropas nakts dejas”.

Piektdien, 15.jūlijā, jau no plkst.9 Rīgas Kongresu namā norisināsies meistardarbnīcas deju kolektīvu vadītājiem, bet plkst.19 Ķīpsalā paredzēts koncerts, vakarā atkal danču vakars.

Koncerti notiks ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Piektdien dažādu valstu dejotāji koncertēs Ainažos un Jelgavā.

Sestdien, 16.jūlijā, koncerti paredzēti Pļaviņās, Aizkrauklē, Baldonē, arī Kuldīgā, kur plkst.22 notiks dižkoncerts.

Festivāls “Sudmaliņas” noslēgsies svētdien, 17.jūlijā, ar koncertu Cēsu brīvdabas estrādē.

Labdarības pasākumos 50 ielūgumus uz “Sudmaliņu” 15.jūlija koncertu Ķīpsalā Tautas mākslas centrs dāvina organizācijai “Glābiet bērnus!”.

Festivālu atbalsta Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, AS “Diena”, laikraksts “Latvijas Avīze”, laikraksts “Kultūras Forums”, žurnāls “Māksla Plus”, Kurzemes Radio, Aizkraukles rajona laikraksts “Staburags”, Nacionālā ziņu aģentūra LETA, portāls “Latvijas Vēstnesis”, portāls “Delfi”, portāls “Apollo”, izstāžu rīkotājsabiedrība “BT1”, AS “Limbažu piens”, SIA “Lāči”, AS “Cēsu alus”, SIA “Līvu alus darītava”, SIA “Abula”, Užavas alus darītava, SIA “Dzeltenais kliņģeris”, “Pilsētas maiznieks”, SIA “Maiznīca Flora”, SIA “Cido pārtikas grupa”, SIA “Venden”, SIA “Lukas Lutz”, SIA “Grinhof” un “Daugmales Jāņa medus”.

LETA
Copyright © LETA